Warszawa,
18
maja
2017
|
14:30
Europe/Amsterdam

Na wycieczkę do fabryk VELUX

LEAD

W sobotę 27 maja mieszkańcy Gniezna i okolic będą mogli przyjrzeć się z bliska jak powstaje okno dachowe oraz komponenty do okien. Firma VELUX zaprasza do zwiedzenia swoich dwóch zakładów produkcyjnych przy ul. Słonecznej 29 oraz Kolejowej 7. Dla osób zainteresowanych pracą w firmie VELUX przewidziane są spotkania z przedstawicielami działu personalnego.

To pierwsze tego typu spotkanie w fabrykach VELUX z mieszkańcami Gniezna. Wszystkie zainteresowane osoby mogą odwiedzić fabrykę okien oraz fabrykę okuć w godzinach od 10.00 do 14.00. Warto zarezerwować sobie około 2 godziny. Firma zapewni również bezpłatny transport autobusowy pomiędzy zakładami, będzie zatem możliwość sprawnego przemieszczenia się i poznania specyfiki funkcjonowania obu lokalizacji.

Poprzez takie inicjatywy chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom Gniezna naszą pracę, a także proces powstawania okien, tym bardziej, że Gniezno słynie z produkcji okien dachowych. To również doskonała okazja dla rodzin naszych pracowników, aby mogli poznać charakter i otoczenie pracy swoich bliskich
– mówi Per Laursen, dyrektor fabryki okien VELUX z ul. Słonecznej.
Niewiele osób wie, że niemal w każdym oknie VELUX są elementy produkowane w Gnieźnie. A bez dobrej jakości komponentów nie ma dobrych okien. I to wszystko dzięki naszej zaangażowanej załodze. Warto zobaczyć jak wygląda nasza praca i produkcja
– zachęca Robert Purol, dyrektor fabryki okuć VELUX z ul. Kolejowej.

Firma VELUX wpisała się na dobre w społeczność Gniezna, a wszystko rozpoczęło się 19 lat temu, kiedy ruszyła produkcja metalowych komponentów na ul. Słonecznej, przeniesiona w 2004 roku naul. Kolejową. Obecnie fabryki VELUX należą do najnowocześniejszych tego typu zakładów w Polsce, aprodukcja i magazyny pod dachem zajmują obszar blisko 75 tys. m2 - to więcej niż 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Są również jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniających około 1000 osób.

Chcielibyśmy przybliżyć potencjalnym kandydatom naszą firmę. Będzie okazja zobaczyć jak wygląda miejsce pracy i dowiedzieć się, jakie warunki pracy i świadczenia oferujemy pracownikom. Osoby zainteresowane pracą u nas zapraszam serdecznie na spotkania informacyjne z działem personalnym na ul. Kolejowej o godz. 11.30, zaś na ul. Słonecznej o godz. 12.30. Zazwyczaj podczas rozmów kwalifikacyjnych nie oprowadzamy kandydatów po zakładzie, to jedyna okazja, aby zobaczyć swoje potencjalne miejsce pracy od tzw. „kuchni”
– mówi dyr. ds. personalnych Justyna Głowska z zakładu przy ul. Kolejowej.

W Gnieźnie produkuje się energooszczędne okna Nowej Generacji, które trafiają na wymagające rynki Europy Zachodniej, jak również szeroki wachlarz okuć, które stanowią kluczowy element każdego okna dachowego - odpowiadają za wygodę, bezpieczeństwo użytkowania oraz jego trwałość.

Fabryki VELUX w Gnieźnie angażują się również w życie społeczności lokalnej wspierając Bieg Europejski w Gnieźnie oraz przeznaczając środki finansowe z Fundacji pracowniczej na poprawę infrastruktury oraz zakup dobrej jakości, nowoczesnego sprzętu dla różnych lokalnych instytucji życia publicznego.

Angażowanie się w rozwój społeczności lokalnej, poprawę funkcjonowania szkół, przedszkoli czy bibliotek, jest dla nas niezwykle istotne. Chcemy w ten sposób pokreślić jak ważni są dla nas mieszkańcy Gniezna, ich codzienne sprawy. Jesteśmy częścią tej społeczności i chcemy wspierać wartościowe projekty, które przyczyniają się do jej rozwoju
– mówi Katarzyna Szalbierz, dyr. ds. personalnych z zakładu przy ul. Słonecznej.

W latach 1991-2016 Fundacja pracownicza przeznaczyła ponad 1,85 mln zł na wsparcie działalności typu non-profit na terenach zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych VELUX. Około jedna trzecia tych środków została przekazana na realizacje projektów w Gnieźnie, takich jak: zakup wyposażenia w postaci mebli, sprzętu komputerowego, sportowego, medycznego dla lokalnych szkół, przedszkoli czy też ośrodków sportowych oraz placówek medycznych.

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.