Warszawa,
06
kwietnia
2020
|
09:49
Europe/Amsterdam

Sukcesywne wznowienie produkcji okien dachowych VELUX w Polsce

Fabryki VELUX w Gnieźnie i Namysłowie od 14 kwietnia wznowią produkcję na kilka dni w tygodniu.

Produkcja w polskich zakładach została wstrzymana od 29 marca na dwa tygodnie z powodu spadającego europejskiego popytu oraz wzrastających zapasów w europejskich magazynach, jak również niedoborów zaopatrzenia w komponenty spowodowanych przez pandemię koronawirusa.

Ponowne otwarcie naszych lokalizacji produkcyjnych w Polsce następuje w tym samym czasie, co innych zakładów produkcyjnych w Europie. Decyzja, aby stopniowo wznawiać produkcję okien dachowych w zakładach VELUX w Europie wynika z potrzeby uzupełnienia zapasów oraz zaspokojenia zapotrzebowania na produkty VELUX na kilku rynkach. Ponadto powolny rozruch pozwoli utrzymać stabilność miejsc pracy.

Produkcja będzie odbywać się w trzy z pięciu dni roboczych tygodnia od 14 kwietnia aż do odwołania. Ilość dni pracujących w tygodniu będzie dostosowywana w razie potrzeby na podstawie wielkości sprzedaży, zaopatrzenia magazynów oraz dostępności dostaw komponentów.

Przy pełnych mocach produkcyjnych w spółkach NB Polska Sp. z o.o. (fabryki w Gnieźnie) oraz w spółce NM Polska Sp. z o.o. (fabryka Namysłów) łącznie pracuje około 1500 osób. Wszelkie środki ostrożności będą nadal zachowywane, a w razie potrzeby zostaną zaostrzone w celu ochrony zdrowia pracowników powracających do pracy, a także współpracujących z nimi dostawców i partnerów.

Grupa VELUX będzie nadal monitorować rozwój rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) oraz wynikający z tego wpływu na sprzedaż oraz zaopatrzenie i podejmie dodatkowe środki w razie potrzeby. Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników pozostaje najwyższym priorytetem, a dodatkowo naszym społecznym obowiązkiem jest pomaganie w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa, przy jednoczesnym zapewnieniu dostaw do naszych klientów.

Przeczytaj o innych środkach zapobiegawczych wobec koronawirusa, które podjęliśmy w naszej globalnej organizacji.

Tekst standardowy

Od ponad 75 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 40 krajach, zatrudniamy około 10 200 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2019 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 2,9 mld euro, a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 178 milionów euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi 1,98 mld zł. Zatrudniają około 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2016-2018) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 220 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 133 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.