Warszawa,
20
marca
2017
|
10:20
Europe/Amsterdam

Polska strategicznym i wzrostowym rynkiem dla Grupy VELUX

LEAD

Grupa VELUX i spółki siostrzane już od 27 lat inwestują w rozwój biznesu w Polsce. Dzięki długofalowej strategii rozwoju stale odnotowują wzrost przychodów oraz zatrudnienia. Ubiegły rok był kolejnym udanym zarówno na rynku krajowym, jak i eksportowym. W 2017 roku Grupa planuje kontynuować ścieżkę wzrostu i wprowadza rewolucyjne zmiany w ofercie, które istotnie wpłyną na polski rynek trzyszybowych okien dachowych.

Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2016 roku przychód na poziomie ponad 1,6 mld złotych.W ciągu ostatnich 5 lat przychody Grupy wzrosły o niemal 40 proc.

- mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.
Grupa VELUX od kilku lat jest na ścieżce wzrostu, a osiągane wyniki plasują nas na pozycji lidera wśród producentów i eksporterów okien w Polsce. Jest to możliwe dzięki konsekwentnym inwestycjom
w modernizację i rozwój produkcji. Okna produkowanie przez Grupę w Polsce podbijają rynki europejskie, a i w naszym kraju co roku przybywa nam klientów. Doceniają oni najwyższą jakość, energooszczędność i komfort użytkowania, jakie im oferujemy w przystępnych cenach. Przez ostatnie kilka lat nasza oferta bardzo się zmieniła, wychodząc naprzeciw najnowszym trendom na rynku i potrzebom inwestorów. Wzrost wartości sprzedaży w Polsce w ostatnim roku to około 13 proc.
- mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Fabryki należące do Grupy produkujące okna dachowe VELUX oraz drewniane okna pionowe to jednez największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w sektorze stolarki budowlanej. Działają w województwie opolskim, pomorskim i wielkopolskim. Łączna powierzchnia hal produkcyjnych to około 235 tys. m2. Zakłady te cały czas się rozwijają. W ubiegłym roku zakończono między innymi budowę nowej hali magazynowo-produkcyjnej w fabryce w Namysłowie, rozpoczęto produkcję komponentów z tworzyw sztucznych w fabryce okuć w Gnieźnie oraz otwarto nowoczesną malarnię proszkowąo powierzchni 11 tys. m2 w spółce Dovista w Wędkowach k. Tczewa. Łączna wartość inwestycji w ciągu ostatnich 5 lat wyniosła 583 mln zł, a w ostatnim roku ponad 83 mln złotych.

Przyrost potencjału produkcyjnego Grupy w Polsce związany jest głównie z rosnącym eksportem. Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym eksporterem okien w Polsce i wypracowują około ¼ wartości polskiego eksportu okien.

Największy pracodawca w sektorze stolarki budowlanej

Rozwój zakładów produkcyjnych VELUX i pozostałych spółek z Grupy wpływa na stały przyrost zatrudnienia. W ostatnim roku liczba pracowników zwiększyła się o 280 osób, co stanowi wzrost na poziomie 8 proc. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa zwiększyła zatrudnienie w Polsce o 1/3. W sumie w polskich zakładach produkcyjnych Grupy, zlokalizowanych w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa, pracuje blisko 3800 osób. To największa liczba pracowników wśród producentów okien i drzwi w Polsce.

- komentuje Jacek Siwiński.
Pracownicy są dla nas jedną z najważniejszych grup interesariuszy. Jako firma odpowiedzialna społecznie przywiązujemy olbrzymią wagę do warunków zatrudnienia, bezpieczeństwa pracy, zdrowia naszych pracowników oraz ich rozwoju, a także oferowania im uczciwego wynagrodzenia za ich pracę
- komentuje Jacek Siwiński.

Pracownicy Grupy VELUX i spółek siostrzanych mogą liczyć nie tylko na umowę o pracę oraz szeroki pakiet socjalny, lecz także na wsparcie firmy w trudnych sytuacjach życiowych, jak choroba czy wypadek. Udzielaniem takiej pomocy zajmuje się specjalnie do tego celu powołana Fundacja Pracownicza.

Plany na 2017 roku

Grupa VELUX od lat wyznacza trendy w branży stolarki wprowadzając na rynek nowoczesne produkty, które odpowiadają na potrzeby klientów. Na nadchodzący sezon budowlany firma przygotowała rewolucyjną ofertę, która pozwoli inwestorom w Polsce sięgnąć po rozwiązania dotychczas zbyt drogie i ekskluzywne. Od kwietnia firma VELUX zaoferuje nowe, wysokiej jakości trzyszybowe okna dachowew cenach zbliżonych do okien standardowych. Takie działanie jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania klientów w zakresie energooszczędności, a także na planowaną zmianę przepisów, które zaostrzają wymagania dla okien i mają wejść w życie w 2021 roku. Nowa oferta VELUX zmieni rynek okien dachowych w Polsce na korzyść klientów poszukujących rozwiązań bardziej energooszczędnych.

- podkreśla Jacek Siwiński, dyrektor generalny firmy VELUX Polska.
Wcześniej na zakup okien dachowych trzyszybowych mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy. Postanowiliśmy to zmienić, by wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania były dostępne dla wszystkich. Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować klientom okna dachowe o doskonałych parametrach, wyjątkowym komforcie obsługi w przystępnych cenach
- podkreśla Jacek Siwiński, dyrektor generalny firmy VELUX Polska.

W roku 2017 Grupa zamierza kontynuować inwestycje w polskie zakłady pod kątem rozwoju produkcji na eksport. W planach jest także dalsze zwiększenie zatrudnienia na poziomie zbliżonym do lat ubiegłych.

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.