Warszawa,
09
stycznia
2017
|
14:00
Europe/Amsterdam

Firma VELUX partnerem Netatmo w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w inteligentnym domu

LEAD

Podczas styczniowych targów elektroniki konsumenckiej w Las Vegas, Grupa VELUX ogłosiła nawiązanie partnerstwa z Netatmo, firmą oferującą rewolucyjne rozwiązaniaw branży domów jednorodzinnych. Celem współpracy jest opracowanie inteligentnego systemu sterowania urządzeniami domowymi – „VELUX Active z Netatmo”, który zapewni lepszy klimat wewnątrz pomieszczeń.

Informacje na temat partnerstwa oraz koncepcji produktu ogłoszono podczas największych Targów Elektroniki Konsumenckiej CES International (Consumer Electronics Show), które odbywały się 5-8 stycznia w Las Vegas w USA.

Pierwsze produkty „VELUX Active z Netatmo” mają zostać wprowadzone na rynek jesienią 2017 roku. Będą to: sterownik Wi-Fi i inteligentny system VELUX do elektrycznego sterowania oknami dachowymi i roletami, wraz z aplikacją sterującą obsługiwaną przez systemy iOS i Android. Na podstawie szeregu parametrów składających się na klimat panujący w pomieszczeniu, takich jak temperatura, nasłonecznienie, wilgotność i stężenie dwutlenku węgla, użytkownicy będą mogli zautomatyzować działanie okien dachowych i rolet, zapewniając tym samym optymalny klimat we wnętrzu w każdym czasie.

Podczas Targów, inteligentny system sterowania urządzeniami domów „VELUX Active z Netatmo” uhonorowano dwiema prestiżowymi nagrodami CES w kategorii Inteligentny Dom oraz Projekt Ekologiczny i Technologie Zrównoważonego Rozwoju.

Inteligentne domy oraz systemy sterowania urządzeniami domowymi to jeden z największych trendów konsumenckich, który w niedalekiej przyszłości jeszcze bardziej zyska na znaczeniu. Szacuje się, że do 2020 roku przychody z tego segmentu wzrosną czterokrotnie, niemal do 65 mld USD (Statista, 2016), gdyż coraz więcej urządzeń domowych jest ze sobą powiązanych i obsługiwanych on-line.

– podkreślił Jørgen Tang-Jensen, dyrektor generalny Grupy VELUX.
Wkrótce dom będzie pomagał dbać o zdrowie, pilnując, aby do użytkownika docierało mnóstwo światła dziennego i świeżego powietrza właśnie wtedy, kiedy ich najbardziej potrzebuje. Od ponad 75 lat Grupa VELUX tworzy lepsze środowisko życia dla swoich klientów, a współpraca Netatmo stanowi ważny krok naprzód
w zapewnianiu większego komfortu, lepszego samopoczucia, wydajności energetycznej i bezpieczeństwa
– podkreślił Jørgen Tang-Jensen, dyrektor generalny Grupy VELUX.
Bardzo nas cieszy możliwość opracowania wspólnie z firmą VELUX, liderem w branży okien dachowych, rozwiązania „VELUX Active i Netatmo”. To partnerstwo stanowi dowód na to, że potrafimy tworzyć rozwiązania wbudowane w infrastrukturę budynku i bezpośrednio odpowiadać na potrzeby rynku B2B. Dzięki tej współpracy wykorzystujemy nasze możliwości w dziedzinie sztucznej inteligencji, integracji oprogramowania produktowego, elektroniki i doświadczeń użytkownika
– wyjaśnił Fred Potter, założyciel i prezes Netatmo.

W ramach swojej strategii domów inteligentnych oraz koncepcji Internetu przedmiotów, (Internet of Things, IoT) w 2016 roku firma VELUX nawiązała współpracę z firmą Apple, która zaowocuje opracowaniem produktów kompatybilnych z platformą domu inteligentnego Apple HomeKit.

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o firmie Netatmo

Netatmo to firma oferująca rewolucyjne rozwiązania w branży domów inteligentnych – producent przełomowej, intuicyjnej w obsłudze elektroniki konsumenckiej o doskonałym wzornictwie. Inteligentne, nowatorskie produkty Netatmo oferują komfort użytkowania, który pomaga tworzyć bezpieczniejszy, zdrowszy i wygodniejszy dom.

Netatmo precyzyjnie i z zachowaniem najwyższych standardów projektuje mechanikę, elektronikęi oprogramowanie wbudowane we wszystkie swoje produkty, a także tworzy aplikacje mobilnei sieciowe, które w pełni realizują swój potencjał.

Od roku 2012 firma Netatmo wprowadziła na rynek trzynaście urządzeń i akcesoriów do nich, które można podzielić na cztery kategorie:

  • Pogoda – osobista stacja pogodowa wraz z akcesoriami, modułem dodatkowym, deszczomierzem i wiatromierzem.
  • Energia – inteligentny zawór termostatu i inteligentny zawór kaloryfera, oba zaprojektowane przez Philippe’a Starcka.
  • Bezpieczeństwo – kamery bezpieczeństwa „Welcome” — wewnętrzna i „Presence” — zewnętrzna wraz z akcesoriami, lokalizatorami i wewnętrznym alarmem bezpieczeństwa oraz inteligentnym alarmem dymowym.
  • Jakość powietrza – „Healthy Home Coach” — inteligentne urządzenie monitorujące klimat w pomieszczeniu.

Netatmo to główny gracz w branży domów inteligentnych, oferujący produkty za pośrednictwem różnych sieci dystrybucyjnych na całym świecie, obejmujących zarówno duże podmioty detaliczne, jak i kanały B2B.

W ramach swojego programu „with Netatmo” (z Netatmo), firma wraz z podmiotami z branży budowlanej opracowuje nowe rozwiązania zintegrowane z infrastrukturą budynków mieszkalnych, zarówno tych nowych, jak i remontowanych.

W listopadzie 2015 roku firma Netatmo zakończyła emisje obligacji serii B pozyskują finansowanie w wysokości 30 mln Euro. Poprzednio, w roku 2013, udało jej się pozyskać 4,5 mln Euro.

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.