Warszawa,
10
stycznia
2013
|
00:00
Europe/Amsterdam

VELUX nagrodzony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji

Podsumowanie

Fabryka okien VELUX w Namysłowie została uhonorowana Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Załoga – wspólny sukces”. Tytuł przyznano podczas wieczornej uroczystości, która odbyła się 9 stycznia br. w Filharmonii Opolskiej.

Namysłowski oddział spółki NB Polska został nagrodzony m.in. za zaangażowanie w realizację strategii i misji firmy, wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dbałość o zdrowie wszystkich pracowników czy ciągłą gotowość do podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Nagrody wręczali przedstawicieli Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, m.in. Tadeusz Donocik – Przewodniczący Kapituły, Ryszard  Wilczyński – Wojewoda Opolski i Janusz Steinhoff – były wicepremier i minister gospodarki, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Nagrodę z ramienia VELUX odebrał dyrektor fabryki okien i kołnierzy aluminiowych w Namysłowie Artur Wołoszyn.

Fabryka firmy VELUX w Namysłowie jest jednym z trzech zakładów produkcyjnych należących do Grupy VELUX w Polsce. Jej powierzchnia zajmuje obszar kilkunastu boisk piłkarskich, a na jej terenie mieści się aż 9 hal – 7 produkcyjnych i 2 magazynowe. Tutaj znajduje się również centralne centrum dystrybucji na rynek polski i europejski. Obecnie w Namysłowie dla VELUX pracuje 740 osób, zaś zatrudnienie od wielu lat systematycznie rośnie. Firma jest jednym z największych pracodawców w regionie Opolszczyzny. Fabryka powstała w 2003 roku i wkrótce będzie obchodzić swoje 10 lecie. 

„Złoty Laur to dla nas ogromne wyróżnienie. Tę nagrodę traktujemy jako uhonorowanie ciężkiej pracy, jaką moja załoga włożyła w ubiegłym roku w proces transformacji produkcji, który właśnie zakończyliśmy” – powiedział podczas uroczystości Artur Wołoszyn, dyrektor zakładu w Namysłowie. „W związku z nim VELUX zainwestował aż 135 mln złotych w unowocześnienie i rozbudowę naszej fabryki. Niedawno rozpoczęliśmy produkcję innowacyjnych okien Nowej Generacji, dzięki czemu powstało u nas 100 nowych miejsc pracy, z czego jestem szczególnie dumny” – dodaje Artur Wołoszyn. 

Na gali w Filharmonii Opolskiej wśród nagrodzonych Laurami znalazły się także takie znane osoby  jak Bogdan Zdrojewski minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Bonk, zdobywca medalu olimpijskiego w Londynie czy Barbara Niewidział, złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. 

Laury Umiejętności i Kompetencji są przyznawane od 1992 roku, kiedy to działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą nagradzania ludzi nieprzeciętnych, a także wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.