Warszawa,
19
września
2013
|
00:00
Europe/Amsterdam

VELUX Liderem Rynku Stolarki 2013

Podsumowanie

„Forum Branzowe” – miesięcznik branży stolarki budowlanej przyznał firmie VELUX tytuł Tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013 w kategorii okien dachowych.

VELUX oraz DOVISTA, należące do Holdingu VKR, otrzymały Tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013 przyznawany przez „Forum Branżowe” – jeden z czołowych miesięczników branży stolarki budowlanej w Polsce. W tym roku rozdano wyróżnienia w 22 segmentach - pozycję lidera w kategorii okien dachowych zdobyła firma VELUX, natomiast jej spółka siostrzana DOVISTA została wyróżniona jako lider w produkcji drewnianych okien fasadowych. Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone 10 września podczas Gali Liderów Rynku Stolarki – uroczystego spotkania Klubu Forum 100, zrzeszającego szefów stu największych firm branży stolarki budowlanej w naszym kraju. 

Tytuł Lidera Rynku Stolarki przyznawany jest producentom i dostawcom z branży stolarki na podstawie analiz rynku okien w Polsce opracowywanych cyklicznie przez Centrum Analiz Branżowych. Otrzymane przez firmy VELUX i DOVISTA wyróżnienia są potwierdzeniem ich  wysokiej pozycji na Polskim rynku. VELUX i spółki siostrzane należące do holdingu VKR wyeksportowały w ubiegłym roku okna dachowe i pionowe o łącznej wartości blisko 1,2 mld zł, co oznacza, że jesteśmy największym eksporterem okien z Polski. Zatrudnienie w spólkach wyniosło blisko 2900 osób.

VELUX wzmacnia swoją pozycję w Polsce.  W ubiegłym roku zainwestował w modernizację polskich fabryk około 200 mln zł Dzięki tym inwestycjom VELUX zwiększył swoją konkurencyjność i już dzisiaj może oferować swoim klientom nowoczesne, energooszczędna okna Nowej Generacji.