Warszawa,
15
kwietnia
2008
|
00:00
Europe/Amsterdam

VELUX inwestuje w Namysłowie kolejne miliony złotych

Dzisiaj w zakładach produkcyjnych VELUX w Namysłowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej części fabryki o łącznej powierzchni 30.000 m2. Gościem honorowym uroczystości był Krzysztof Kuchczyński, Burmistrz Namysłowa.
 

VELUX, jeden z największych producentów okien do poddaszy, na inwestycje w Namysłowie w 2007 roku przeznaczył 110 milionów złotych. Budowa nowych czterech hal produkcyjnych oraz rozbudowa i modernizacja dwóch już istniejących zakończyły drugi etap inwestycji. Obecnie cały kompleks produkcyjny zajmuje 50 000 m2, a w planach firma ma także budowę magazynu wyrobów gotowych o powierzchni 8 000 m oraz wprowadzenie nowych linii produkcyjnych. Na 2008 roku zaplanowano dalsze inwestycje w Polsce, a ich całkowita szacowana wartość to 16 mln Euro tj. ok. 60 mln złotych.

W związku z rozwojem i rozbudową zakładów produkcyjnych w Namysłowie firma VELUX tworzy nowe miejsca pracy. Obecnie w tutejszej fabryce pracuje około 420 osób, w większości pochodzących właśnie z okolic Namysłowa.

„Polityka zatrudnienia firmy VELUX zakłada pozyskiwanie pracowników z lokalnego rynku. Wiemy z doświadczenia, że bliskość miejsca pracy sprzyja zaangażowaniu oraz buduje lojalność. Pracownicy są dla nas najważniejszym zasobem, dlatego zawsze staramy się stworzyć przyjazne warunki pracy i zapewnić możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Poprzez organizację szkoleń oraz licznych kursów dajemy pracownikom szansę uzyskania dodatkowych umiejętności i kontynuowania osobistego rozwoju.” – mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska.

Inwestując także w pracowników wyższego szczebla firma VELUX proponuje absolwentom uczelni technicznych udział w programie budowania kariery – „VELUX Manufacturing Graduate Programme”. Doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas uczestnictwa w programie, zarówno w Polsce jak i w Danii, młodzi menadżerowie będą mogli wykorzystać w praktyce w zakładach VELUX w Polsce lub w innych krajach Europy.

„Firma VELUX jest jedną z największych firm w Namysłowie. Zdobyła uznanie i cieszy się dobrą opinią wśród naszej lokalnej społeczności. Jestem dumny, kiedy mówi się o produktach najwyższej jakości z Namysłowa. Coraz częściej używamy stwierdzenia „nasze okna”, „nasz VELUX”, kiedy mówimy o firmie VELUX i oknach do poddaszy produkowanych w namysłowskiej fabryce.”– mówi Krzysztof Kuchczyński, Burmistrz Namysłowa.

Uhonorowaniem wieloletniej działalności firmy VELUX w regionie jest wyróżnienie jej w styczniu tego roku przez Opolską Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji -    Srebrnym Laurem w kategorii „Inwestycja Zagraniczna w Polsce”. 
 
Dodatkowych informacji udziela:
Lidia Mikołajczyk-Gmur
Dyrektor Generalny VELUX Polska
Telefon: (+48 22) 337 70 00
Fax: (+48 22) 337 70 75
E-mail: lidia.mikolajczyk@velux.com