Warszawa,
17
czerwca
2019
|
14:20
Europe/Amsterdam

Postaw na smart home i odbierz VELUX Active w prezencie

Postaw na smart home i odbierz VELUX Active w prezencie

Światło naturalne i świeże powietrze są niezbędnymi elementami naszego życia. Zapewnienie ich źródeł w pomieszczeniach, w których spędzamy 90 proc. czasu, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Teraz kupując dwa produkty VELUX elektryczne lub solarne np. rolety, markizy czy silnik do okna za darmo otrzymasz system VELUX ACTIVE. Może on samodzielnie otwierać i zamykać okna dachowe i rolety na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie.

Odpowiednio dobrane i prawidłowo rozmieszczone okna dachowe mają duży wpływ na energooszczędność budynku, doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, a także na ich właściwą wentylację. Montaż zarówno okien, jak i rolet przyniesie oczekiwane korzyści, jeśli będziemy z nich aktywnie korzystać. Na ogół jednak żyjemy w pośpiechu, biegamy między miejscem pracy a domem i często zapominamy o wietrzeniu i regulacji nagrzewania pomieszczeń. System VELUX ACTIVE ułatwia domownikom dbanie o jakość powietrza w domu i jednocześnie o jego bezpieczeństwo.

- mówi Dominika Majchrzak, kierownik ds. produktów elektrycznych.
Technologie typu smart home to sygnał czekających nas zmian w budownictwie. Uwarunkowane są one z jednej strony potrzebą komfortu i oszczędności czasu, a z drugiej strony globalnym myśleniem o środowisku i wpływie domów na jego zanieczyszczenie. Obecnie budynki w Europie zużywają blisko 40 proc. energii. Elektryczne sterowanie sprzyja oszczędności energii. Zsynchronizowane systemy inteligentnego domu umożliwiają otwieranie okien z jednoczesnym wyłączeniem grzejników. Możliwe jest tworzenie indywidualnych programów uruchamianych automatycznie w wybranym dniu i godzinie, np. automatyczne opuszczanie rolet zewnętrznych po wyjściu z domu zapobiegające jego przegrzaniu i gaszenie światła. Nasz system VELUX ACTIVE jest uniwersalnym rozwiązaniem kompatybilnym z protokołem io-homecontrol, platformą Apple HomeKit, produktami Netatmo, czy poprzez sterownik KLF z innymi systemami sterowania domem inteligentnym 
- mówi Dominika Majchrzak, kierownik ds. produktów elektrycznych.

System oparty na czujnikach

Jeśli w Twoim domu zacznie zrobić się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, system może samodzielnie zdecydować czy otworzyć okna, opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat. VELUX ACTIVE bazuje na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej pogodzie na zewnątrz. Bierze pod uwagę trzy parametry jakości powietrza: temperaturę, wilgotność i poziom dwutlenku węgla. Na podstawie lokalnych warunków pogodowych system wentyluje pomieszczenie minimum 3 razy dziennie. Dodatkowo system chroni pomieszczenia przed przegrzaniem i samodzielnie opuści rolety i markizy VELUX, gdy otrzyma informację z najbliższej stacji pogodowej o zbliżającej się fali gorąca. Z kolei gdy prognozowane będą opady automatycznie zamknie okna. Elektryczne okna dachowe VELUX dodatkowo mają wbudowany czujnik deszczu, który zabezpiecza przed nieprzewidywalną aurą. Kiedy spadnie pierwsza kropla automatycznie się zamkną.

System działa kompatybilnie z elektrycznymi oknami dachowymi, markizami, roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi VELUX, a także z produktami, które zostały wyposażone w silnik solarny.

Automatyczna i zdalna kontrola

VELUX ACTIVE jest wynikiem połączenia dwóch zaawansowanych technologii: wysokiego standardu okien dachowych VELUX oraz wiedzy firmy Netatmo, która jest specjalistą w tworzeniu prostych, jednocześnie przydatnych aplikacji oraz produktów. Aplikacja VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android, dzięki temu można zdalnie zamykać i otwierać wszystkie produkty z aplikacji na smartfonie. Dodatkowo jako pierwszy spośród produktów do sterowania oknami dachowymi jest kompatybilny z Apple HomeKit, platformą do zarządzania domem inteligentnym firmy Apple. System jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Można go samodzielnie zainstalować oraz zaprogramować, bez potrzeby wsparcia specjalisty. VELUX ACTIVE działa w protokole io-homecontrol®, który jest wysoce bezpieczną technologią porównywalną do komunikacji między bankomatem a bankiem.

System pozwala na zaprogramowanie wietrzenia wnętrza o określonej godzinie lub automatyczne zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie. To idealne rozwiązanie, gdy okna dachowe muszą być instalowane w trudno dostępnych miejscach.

W przypadku potrzeby samodzielnego i natychmiastowego zamknięcia okien dachowych, np. w momencie wychodzenia z domu, można to zrobić za pomocą przycisku „wyjście”. Wówczas okna nie będą otwierały się, a wietrzenie odbędzie się przez klapy wentylacyjne. System będzie aktywny, ale tylko w trybie nieobecności w domu. Inteligentny system sterowania to nie tylko wygoda, ale także dodatkowe bezpieczeństwo domowników. Umożliwia on zamknięcie wszystkich okien połaciowych lub rolet zewnętrznych przez jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej. Dodatkowo w każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić, czy okno jest otwarte, a po każdej czynności użytkownik otrzymuje na swój smartfon komunikat o wykonaniu zadania.

Odbierz prezent i aktywuj dobry klimat

Od 17 czerwca 150 pierwszych klientów, którzy kupią dwa produkty VELUX sterowne elektrycznie lub solarnie i zarejestrują swój zakup otrzyma zestaw VELUX ACTIVE o wartości 1049 zł. Promocja trwa do 31 sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów. W pakiecie VELUX ACTIVE znajduje się wewnętrzny czujnik powietrza, przycisk „wyjście” oraz bramka internetowa do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi. Szczegóły promocji znajdują się na stronie www.velux.pl/dobryklimat

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi blisko 2 mld zł. Zatrudniają 4300 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2016-2018) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 220 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 29 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 131 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Więcej informacji na www.velux.pl.