Warszawa,
26
stycznia
2010
|
00:00
Europe/Amsterdam

TopBuilder za okna w poziomie

VELUX otrzymał nagrodę TopBuilder za innowacyjne okna do płaskiego dachu - VELUX CFP i VELUX CVP. Nagrody przyznaje miesięcznik "Builder" za wysokiej jakości produkty oraz innowacyjne rozwiązania dla budownictwa.

W 2010 r. statuetki TopBuilder otrzymało 31 firm, wybranych spośród 150 zgłoszeń. Wyboru laureatów dokonała kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Kazimierza Szulborskiego, dyrektora Katedry Projektowania Konstrukcji Politechniki Warszawskiej. Miesięcznik nagradza rozwiązania, które dają gwarancję wysokiej jakości, trwałości i bezpieczeństwa.

Okna VELUX CVP i VELUX CFP pozwalają doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem od góry we wszystkich budynkach o płaskich dachach. Okna składają się z kopuły zabezpieczającej okno przed deszczem i śniegiem, połączonej ze skrzydłem okna. VELUX CVP to wersja otwierana umożliwiająca wietrzenie i wyposażona w zdalne sterowanie w systemie io-homecontrol®. W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia - można zainstalować nieotwieraną wersję produktu - VELUX CFP. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła (1,4 W/m2K.) okno zapewnia właściwą izolację.

Okna wykonane są z profilu w kolorze białym i jest dostępne w 6 rozmiarach, w szerokości od 60 do 120 cm. Można je montować na dachach o kątach nachylenia od 0 do 15 stopni w nowych budynkach, a także podczas modernizacji.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Kamińska PR Manager, VELUX Polska
Telefon: (+48 22) 33 77 053, (+48) 502 410 414

E-mail: Agnieszka.Kaminska@VELUX.com