Warszawa,
21
stycznia
2021
|
13:38
Europe/Amsterdam

Ruszył cykl szkoleń on-line dla dekarzy „Montowanie na ekranie”

LEAD

W lutym br. firma VELUX przygotowała cztery specjalistyczne szkolenia montażowe on-line dla dekarzy. Nowa formuła szkoleń to odpowiedź na zapotrzebowanie pogłębiania wiedzy z praktycznych aspektów instalacji okien dachowych i innych produktów VELUX. To także konieczność, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom w związku z obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi.

Szkolenia on-line w branży dekarskiej to nowość, gdyż do tej pory ta grupa zawodowa rzadko uczestniczyła w wirtualnych spotkaniach szkoleniowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom dekarzy i jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo firma VELUX wypracowała interesującą formułę szkoleń nazwaną „Montowanie na ekranie”. Na spotkaniach prezentowane są szczegóły techniczne związane z montażem różnych rozwiązań VELUX. Szkolenie odbywa się w Ośrodku Szkoleniowym Mazowieckiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, a w jego organizacji firmę VELUX wspierają aktywni zawodowo dekarze z wieloletnim stażem. Zbliżenia czynności montażowych ułatwiają uczestnikom obserwowanie precyzyjnych etapów instalacji, aby dobrze powtórzyć je później na budowie. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przygotowali konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, zaś uczestnicy Programu Rekomendowany Wykonawca VELUX za udział mogą zdobyć punkty do corocznego rankingu EXPERT VELUX.

Szkolenie jest bezpłatne, aby wziąć w nim udział wymagana jest rejestracja on-line. W dniu szkolenia wystarczy podłączyć się do Internetu o wyznaczonej godzinie korzystając z otrzymanego linku. Można korzystać z komputera, tabletu lub smartfona. W ramach utrwalania wiedzy, po szkoleniu, można obejrzeć relację w postaci filmu opublikowanego na kanale YouTube VELUX Polska.

W lutym szkolenia będą obywać się co środę w godz. popołudniowych. Tematyka szkoleń będzie następująca:

3 luty Montaż okien dachowych w zestawach KOMBI

10 luty Montaż okien kolankowych VFE w zestawie z oknem dachowym

17 luty Montaż rolet zewnętrznych SML, SSL, SSS

24 luty Systemy elektrycznego sterowania, montaż silnika KMG

Link do rejestracji: Montowanie na ekranie (velux.pl)

Pierwsze tego rodzaju szkolenie odbyło się 17 grudnia ubiegłego roku i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dekarzy. To przekonało nas, że taka formuła w atrakcyjny sposób pogłębia wiedzę profesjonalistów, z którymi na co dzień współpracujemy, a obecnie musieliśmy ograniczyć bezpośrednie kontakty. Oczywiście zawsze można obejrzeć film instruktażowy, ale to nie to samo co połączenie się on-line z kolegami po fachu, w tym samym terminie. Niezwykle ważna dla mnie jest interakcja z uczestnikami i na bieżąco udzielanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania techniczne
– mówi Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny VELUX, pomysłodawca cyklu szkoleń „Montowanie na ekranie”.
Pierwszy raz brałem udział w takim szkoleniu instruktażowym on-line wraz z producentem. Było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Gorąco Was zachęcam, koledzy po fachu, do uczestnictwa w całym cyklu. To duża porcja wiedzy ułatwiająca codzienną pracę, a nieduża inwestycja czasowa, bo każde spotkanie trwa niewiele ponad godzinę. Wszystko jest pokazane w najdrobniejszych szczegółach i co ważne możecie o wszystko zapytać wprost
– mówi Dariusz Tymiński, dekarz z woj. mazowieckiego.

Szkolenie prowadzą Sławomir Łyskawka, dyrektor techniczny, doradcy techniczni VELUX, a także goście - doświadczeni z dekarze całej Polski. Za wsparcie organizacyjne i moderację rozmów na czacie odpowiada Justyna Ściesiek, z działu marketingu, która jest opiekunem Programu Rekomendowany Wykonawca.

Relacje z pierwszego szkolenia nt. montażu okien dachowych można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/3e5rAvLrcY8

Informacje o Grupie VELUX

Od blisko 80 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 40 krajach, zatrudniamy około 16 000 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2019 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 2,9 mld euro, a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 178 milionów euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2 mld zł. Zatrudniają ponad 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 900 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 133 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach CSR. Więcej informacji na www.velux.pl.