Warszawa,
25
kwietnia
2013
|
00:00
Europe/Amsterdam

Szansa na staż w Danii

Podsumowanie

Studenci architektury z całej Polski mogą wziąć udział w XII edycji konkursu na staż, organizowanego przez producenta okien do poddaszy, firmę VELUX. Nagrodą jest dwumiesięczna praktyka zawodowa w biurze architektonicznym firmy w Kopenhadze.

​Praktyka zawodowa umożliwia utalentowanym studentom uzyskanie wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące będzie pracować pod kierunkiem doświadczonych architektów nad międzynarodowymi projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX. Praktyka odbędzie się w dniach 1 sierpnia – 30 września 2013 r. w siedzibie firmy w Kopenhadze. Organizator pokryje wszystkie koszty związane z podróżą i pobytem.
VELUX ma długą tradycję w organizowaniu stażu dla studentów architektury. W tym roku po raz pierwszy w rekrutacji weźmie udział Agnieszka Szwarczewska, która wygrała konkurs trzy lata temu, a obecnie pracuje na stałe w biurze, gdzie odbywała praktykę. „Gorąco zachęcam studentów do uczestnictwa w konkursie. Z własnego doświadczenia wiem, jak wiele można nauczyć się podczas tej praktyki. To bardzo dobry początek kariery zawodowej, a także ciekawa możliwość spędzenia wakacji za granicą” – mówi Agnieszka Szwarczewska, była stażystka i obecnie członek jury w konkursie na staż VELUX.
 
Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać list motywacyjny i życiorys w języku angielskim, list polecający przedstawiciela wydziału, na którym studiuje kandydat (w języku polskim lub angielskim) oraz swoje portfolio na adres architekci@velux.pl najpóźniej do 12 maja br. Najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się na Politechnice Łódzkiej. Ważnymi kryteriami oceny będą twórcza i kreatywna osobowość, umiejętności wizualizacyjne, jakość projektowania oraz dobra znajomość języka angielskiego. W skład jury wchodzą przedstawiciele Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej – prof. nadzw. dr hab. Joanna Olenderek oraz mgr inż. Lilianna Prus, a także architekci firmy VELUX – Monika Kupska-Kupis i Agnieszka Szwarczewska. Wyniki zostaną ogłoszone 12 czerwca br.
 
„Organizując ten konkurs firma VELUX stwarza szansę młodym, utalentowanym ludziom na zdobycie doświadczenia zawodowego” – mówi Monika Kupska-Kupis. „Osobie odbywającej staż oferujemy możliwość aktywnego uczestnictwa w pracach nad międzynarodowymi projektami, a tym samym poznania odmiennego podejścia do budownictwa w różnych krajach” – dodaje. Agnieszka Szwarczewska uzupełnia: „Realizacje duńskich architektów pozwoliły mi zrozumieć, jak tworzyć nowoczesną architekturę, doskonale wkomponowaną w otoczenie, stworzoną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.” W poprzednich latach zwycięzcy konkursu brali udział m.in. w przygotowaniu planu rewitalizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.
 
Pełny regulamin konkursu na staż VELUX w Danii. Regulamin_Staz_2013.pdfRegulamin_Staz_2013.pdf