Warszawa,
13
marca
2008
|
00:00
Europe/Amsterdam

Szansa na międzynarodową karierę w VELUX

Rusza pierwsza edycja programu budowania kariery dla młodych inżynierów – „VELUX Manufacturing Graduate Programme”, organizowanego przez firmę VELUX, duńskiego producenta cenionych na całym świecie okien do poddaszy.
 

Uczestnictwo w stażu to szybki rozwój kariery, międzynarodowe szkolenia i gwarancja zatrudnienia na stanowisku menadżerskim w jednej z fabryk w Polsce.
  
Oferta skierowana jest do absolwentów wyższych uczelni technicznych. Program budowania kariery składa się z kilku etapów szkoleń – pierwsze trzy miesiące to zapoznanie się z funkcjonowaniem produkcji w Polsce. Następny etap to wyjazd do Danii, gdzie w codziennej pracy i podczas realizacji różnych projektów, uczestnicy programu będą mogli poznać sposoby działania oraz standardy pracy w firmie VELUX. Doświadczenie i wiedzę zdobyte zagranicą, jak również podczas kursów w centrum szkoleniowym w Budapeszcie, będzie można wykorzystać w praktyce w Polsce lub w innym europejskim kraju. Po ukończeniu szkolenia, które planowane jest na okres 18-24 miesięcy, uczestnik programu rozpocznie pracę już na konkretnym stanowisku w firmie VELUX.

 „Inwestowanie w tworzenie dobrze przygotowanej kadry menadżerskiej jest elementem strategii firmy VELUX w Polsce. Programy wspomagające budowanie kariery to wielka szansa dla młodych ludzi, którzy mogą wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów w pracy pod okiem specjalistów. Ponadto uczestnicy stażu mają szansę poznać zasady funkcjonowania firmy na wszystkich szczeblach organizacyjnych. Fabryki firmy VELUX są modelowym przykładem doskonale funkcjonującego zintegrowanego systemu zarządzania produkcją. Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przekazać naszym nowym kolegom wiedzę, jak funkcjonować w tych systemach, a tym samym jak stać się częścią drużyny dążącej do realizacji wspólnego celu.”– mówił Per Laursen, dyrektor fabryki firmy VELUX w Namysłowie.

Od przyszłych kandydatów na menadżerów firma VELUX oczekuje: studiów technicznych ukończonych w ciągu ostatnich dwóch lat z bardzo dobrymi wynikami oraz biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie. Program jest realizowany w obu zakładach produkcyjnych VELUX w Polsce - Gnieźnie i Namysłowie. Do tegorocznej edycji programu VELUX planuje przyjąć od 2 do 4 osób, w zależności od poziomu reprezentowanego przez startujących kandydatów. Do programu mogą aplikować również spełniający kryteria świeżo zatrudnieni pracownicy fabryk.

Firma VELUX nie pierwszy raz inwestuje w rozwój młodych ludzi. Już od kilku lat jest organizatorem wakacyjnych wyjazdów na staż dla studentów architektury do siedziby firmy w Danii, gdzie pod nadzorem architektów studenci rozwijają swoje umiejętności i uczą się wykorzystywać zdobytą na uczelni wiedzę w praktyce.

Dodatkowych informacji udziela:
Lidia Mikołajczyk-Gmur

Dyrektor Generalny VELUX Polska