Warszawa,
22
stycznia
2008
|
00:00
Europe/Amsterdam

Skorzystaj z energii słońca

Oferta firmy VELUX zawiera szeroką gamę produktów wykorzystujących energię słoneczną do podniesienia komfortu życia w domu.
 

Korzystając z energii słonecznej możesz chronić środowisko naturalne oraz zmniejszyć koszty utrzymania domu.

Kolektory słoneczne VELUX instalowane są w zestawach z oknami do poddaszy VELUX lub samodzielnie na skośnych dachach. Kolektory współpracują z każdym systemem grzewczym i pokrywają nawet do 70% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Ze zgromadzonej energii przez cały rok można korzystać do podgrzewania wody użytkowej lub wspomagania ogrzewania. Kolektory zainstalowane są pod skosem, więc zimą śnieg gromadzi się na nich znacznie rzadziej, a jeśli już tak się stanie można go łatwo usunąć przy użyciu funkcji podgrzewania powierzchni.

Najważniejszą zaletą szerokiej gamy produktów VELUX czerpiących energię z baterii słonecznych jest brak konieczności doprowadzenia zasilania w okolice okna. Produkty te są idealne dla ceniących komfort oraz pragnących mieć w domu zdalnie sterowane okna i rolety, bez przeprowadzania gruntowanego remontu poddasza.Najnowsze produkty okna VELUX GGL/GGU Solar zostały wyposażone w panel słoneczny na zewnętrznym oblachowaniu okna, dzięki czemu za pomocą pilota można je zdalnie otwierać i zamykać.

Wśród akcesoriów firmy VELUX zasilanych bateriami słonecznymi dostępne są rolety wewnętrzne, zewnętrze i markizy. Bateria słoneczna zasilająca wewnętrzne rolety została ukryta w ich dolnej listwie i nie jest widoczna od wewnątrz. Bateria jest niezwykle wydajna, w pełni naładowana wystarczy na 600 cykli rolety. Rolety mogą być wykonane z półprzepuszczalnego materiału - VELUX RSL lub VELUX DSL - tkaniny całkowicie zaciemniającej wnętrze. Rolety zewnętrzne VELUX SSL zapewniają optymalną ochronę przeciwsłoneczną, całkowicie zaciemniają pomieszczenie i redukują hałas padającego deszczu. Markizy VELUX MSL zatrzymują ciepło zanim przedostanie się ono przez szybę do wnętrza, dlatego też skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzaniem się pomieszczenia. W obydwu produktach bateria wystarcza na 100 cykli i posiada zabezpieczenie uniemożliwiające całkowite rozładowanie przy opuszczeniu - roletę lub markizę zawsze można podnieść do góry.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Kamińska
Telefon: (+48 22) 337 70 53
Tel. komórkowy: (+48) 502 410 414
Fax: (+48 22) 337 00 75
E-mail: agnieszka.kaminska@velux.com