Warszawa,
24
lutego
2015
|
00:00
Europe/Amsterdam

Rekordowa frekwencja na Akademiach VELUX

Już ponad 2000 przeszkolonych dekarzy i doradców handlowych w 14 miastach  w całej Polsce - tak wyglądają statystyki po sześciu tygodniach szkoleń „Akademii Rozwoju Biznesu”, które od połowy stycznia prowadzi firma VELUX.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​"Kluczem do sukcesu i tak wysokiej frekwencji jest atrakcyjnyprogram  i praktyczna wiedza, którą mogą zdobyć uczestnicy Akademii” – przekonuje Jacek Siwiński, dyr. generalny VELUX Polska. „Nie tylko podnosimy kwalifikacje pracowników firm dekarskich i handlowych, ale przede wszystkim wskazujemy kierunki rozwoju ich biznesu na rynku stolarki dachowej” – dodaje. 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Zainteresowanie jest ogromne, rekord frekwencji padł w tym tygodniu w Białymstoku, jednego dnia zgłosiło się aż 90 osób. Przed nami jeszcze cztery tygodnie szkoleń. Firmy, które jeszcze z nich nie skorzystały mogą nadal się zapisywać.  
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Jednodniowy, bezpłatny kurs podzielony jest na dwa bloki: teoretyczny  i pokazowy. W pierwszej części uczestnicy poznają trendy rynkowe, oczekiwania klientów oraz nowości z segmentu okien dachowych, ze szczególnym wskazaniem na potencjalne obszary rozwoju biznesu dekarskiego lub handlowego. ​

 ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Drugi etap to praktyczne zapoznanie się z technikami montażowymi i zaletami rozwiązań technicznych VELUX, w pięciu blokach tematycznych. Prezentacje odbywają się na specjalnie do tego celu skonstruowanych stojakach, imitujących połać dachu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ta część zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogą z bliska zobaczyć wszystkie detale techniczne oraz zapytać naszych wykwalifikowanych pracowników o szczegóły montażu. Pytań zawsze jest dużo” – opowiada Sławomir Łyskawka, dyr. techniczny VELUX Polska, odpowiedzialny za program merytoryczny.  ​

Firma VELUX zadbała także o element rywalizacji. Na uczestników czekają konkursy i atrakcyjne nagrody, w tym możliwość wygrania wyjazdu na Finał Europejskiej Ligi Mistrzów w Piłce Ręcznej, której firma VELUX jest tytularnym sponsorem. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 2000 dekarzy i doradców handlowych. Kursy odbyły się w 14 miastach: Bielsko-Biała, Kraków, Luboń, Szczecin, Cigacice, Wrocław, Banino, Olsztyn, Lublin, Warszawa, Dąbrowa k. Kielc, Łódź, Turawa oraz Białystok.  

Do końca marca spotkania odbędą się jeszcze w siedmiu lokalizacjach. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja przez stronę internetową www.velux.pl/akademia lub zgłoszenie telefoniczne w Centrum Obsługi Akademii VELUX, tel. +48 502 410 410.  Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu VELUX.

Najbliższe terminy AKADEMII VELUX:
02-06 marca woj. śląskie (Tarnowskie Góry), woj. kujawsko-pomorskie (Osielsko)
09-13 marca woj. podkarpackie (Rzeszów) woj. zachodniopomorskie (Koszalin)
16-20 marca woj. mazowieckie (Warszawa)
23-27 marca woj. wielkopolskie (Luboń) woj. małopolskie (Brzesko)

Cykl szkoleniowy Akademia Rozwoju Biznesu VELUX został objęty patronatami: merytorycznym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, mediowym magazynu Fachowy Dekarz & Cieśla oraz narzędziowym przez firmę Bosch i niebieską linię elektronarzędzi dla rzemiosła i przemysłu.

​​​​​​​​

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.