Warszawa,
24
lutego
2015
|
00:00
Europe/Amsterdam

Rekordowa frekwencja na Akademiach VELUX

Już ponad 2000 przeszkolonych dekarzy i doradców handlowych w 14 miastach  w całej Polsce - tak wyglądają statystyki po sześciu tygodniach szkoleń „Akademii Rozwoju Biznesu”, które od połowy stycznia prowadzi firma VELUX.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​"Kluczem do sukcesu i tak wysokiej frekwencji jest atrakcyjnyprogram  i praktyczna wiedza, którą mogą zdobyć uczestnicy Akademii” – przekonuje Jacek Siwiński, dyr. generalny VELUX Polska. „Nie tylko podnosimy kwalifikacje pracowników firm dekarskich i handlowych, ale przede wszystkim wskazujemy kierunki rozwoju ich biznesu na rynku stolarki dachowej” – dodaje. 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Zainteresowanie jest ogromne, rekord frekwencji padł w tym tygodniu w Białymstoku, jednego dnia zgłosiło się aż 90 osób. Przed nami jeszcze cztery tygodnie szkoleń. Firmy, które jeszcze z nich nie skorzystały mogą nadal się zapisywać.  
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Jednodniowy, bezpłatny kurs podzielony jest na dwa bloki: teoretyczny  i pokazowy. W pierwszej części uczestnicy poznają trendy rynkowe, oczekiwania klientów oraz nowości z segmentu okien dachowych, ze szczególnym wskazaniem na potencjalne obszary rozwoju biznesu dekarskiego lub handlowego. ​

 ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Drugi etap to praktyczne zapoznanie się z technikami montażowymi i zaletami rozwiązań technicznych VELUX, w pięciu blokach tematycznych. Prezentacje odbywają się na specjalnie do tego celu skonstruowanych stojakach, imitujących połać dachu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ta część zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogą z bliska zobaczyć wszystkie detale techniczne oraz zapytać naszych wykwalifikowanych pracowników o szczegóły montażu. Pytań zawsze jest dużo” – opowiada Sławomir Łyskawka, dyr. techniczny VELUX Polska, odpowiedzialny za program merytoryczny.  ​

Firma VELUX zadbała także o element rywalizacji. Na uczestników czekają konkursy i atrakcyjne nagrody, w tym możliwość wygrania wyjazdu na Finał Europejskiej Ligi Mistrzów w Piłce Ręcznej, której firma VELUX jest tytularnym sponsorem. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 2000 dekarzy i doradców handlowych. Kursy odbyły się w 14 miastach: Bielsko-Biała, Kraków, Luboń, Szczecin, Cigacice, Wrocław, Banino, Olsztyn, Lublin, Warszawa, Dąbrowa k. Kielc, Łódź, Turawa oraz Białystok.  

Do końca marca spotkania odbędą się jeszcze w siedmiu lokalizacjach. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja przez stronę internetową www.velux.pl/akademia lub zgłoszenie telefoniczne w Centrum Obsługi Akademii VELUX, tel. +48 502 410 410.  Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu VELUX.

Najbliższe terminy AKADEMII VELUX:
02-06 marca woj. śląskie (Tarnowskie Góry), woj. kujawsko-pomorskie (Osielsko)
09-13 marca woj. podkarpackie (Rzeszów) woj. zachodniopomorskie (Koszalin)
16-20 marca woj. mazowieckie (Warszawa)
23-27 marca woj. wielkopolskie (Luboń) woj. małopolskie (Brzesko)

Cykl szkoleniowy Akademia Rozwoju Biznesu VELUX został objęty patronatami: merytorycznym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, mediowym magazynu Fachowy Dekarz & Cieśla oraz narzędziowym przez firmę Bosch i niebieską linię elektronarzędzi dla rzemiosła i przemysłu.

​​​​​​​​

Informacje o Grupie VELUX

Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,43 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3300 osób, w tym większość w czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat Grupa VELUX zainwestowała w Polsce w Polsce ponad 350 mln zł, z czego 250 mln zostało przeznaczone na modernizację fabryk i dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Była to największa inwestycja w ponad 20-letniej historii VELUX w Polsce. Okna Nowej Generacji – bardziej energooszczędne, dostarczające więcej światła, zapewniające większy komfort w instalacji i użytkowaniu, zastąpiły całkowicie starą ofertę.