Warszawa,
16
listopada
2015
|
10:53
Europe/Amsterdam

Potrójny Lider stolarki

LEAD

W październiku br. Centrum Analiz Branżowych przyznało Grupie VELUX i spółkom siostrzanym trzy tytuły Lidera Stolarki, w następujących kategoriach: rynek okien dachowych, produkcja okien drewnianych, eksport okien. 

Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym eksporterem i producentem okien w Polsce. Ich silną pozycję potwierdzają przychody, które w 2014 roku wyniosły ponad 1,43 mld złotych. Grupa VKR, będąca właścicielem marki VELUX, działa na polskim rynku już od 25 lat za pośrednictwem kilku spółek produkcyjnych i handlowych. Na podstawie rankingu wyników sprzedażowych Centrum Analiz Branżowych przyznało Grupie VKR trzy tytuły Lidera Stolarki. Jeden otrzymała spółka handlowa VELUX Polska w kategorii Lider rynku okien dachowych, dwa zaś spółka produkcyjna Dovista, w kategoriach Lider produkcji okien drewnianych, a także Lider eksporter okien. Podczas uroczystej Gali Liderów Stolarki pamiątkowe dyplomy w imieniu wszystkich spółek odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

- powiedział Jacek Siwiński, dyrektor Generalny VELUX Polska.
Niewątpliwie w branży stolarki jesteśmy ważnym graczem, biorąc pod uwagę nie tylko skalę działalności i wartość eksportu, ale także wielkość zatrudnienia i wpływ ekonomiczny, jaki wywieramy na polską gospodarkę. W zakładach Grupy VELUX i jej spółek siostrzanych pracuje obecnie blisko 3500 osób, czyli co czwarty pracownik zatrud­niany na świecie przez Grupę VKR. W Gnieźnie, Na­mysłowie i Wędkowach jesteśmy największym pracodawcą i nadal zwiększamy skalę produkcji, a co za tym idzie również zatrudnienie i eksport. Nasza działalność produkcyjna wpływa na rozwój i tworzenie miejsc pracy u polskich dostawców towarów i usług. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba polskich dostawców wzrosła 4-krotnie, a w wspólne obroty handlowe aż 5-krotnie. Nasza sprzedaż na eksport to około 1/5 wartości całego sektora stolarki
- powiedział Jacek Siwiński, dyrektor Generalny VELUX Polska.

„Lider Rynku Stolarki” to prestiżowy ranking organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, która specjalizuje się w analizie rynku stolarki budowalnej w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedaży firm z sektora stolarki. Tegoroczna już VIII Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się w siedzibie Business Center Club w Warszawie, dyplomy wręczono w 19 segmentach. Uroczystości towarzyszyło kolejne spotkanie biznesowego klubu Forum 100, w którym uczestniczą prezesi największych firm sektora stolarki.

Niedawno Grupa VELUX świętowała swoje 25-lecie w Polsce tej okazji przygotowała raport „VELUX & Polska”, który podsumowuje obecność Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce, zarówno w obszarze biznesowym jak również ekonomicznym i społecznym. Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu (plik do pobrania z prawej strony). 

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.