Warszawa,
16
listopada
2015
|
10:53
Europe/Amsterdam

Potrójny Lider stolarki

LEAD

W październiku br. Centrum Analiz Branżowych przyznało Grupie VELUX i spółkom siostrzanym trzy tytuły Lidera Stolarki, w następujących kategoriach: rynek okien dachowych, produkcja okien drewnianych, eksport okien. 

Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym eksporterem i producentem okien w Polsce. Ich silną pozycję potwierdzają przychody, które w 2014 roku wyniosły ponad 1,43 mld złotych. Grupa VKR, będąca właścicielem marki VELUX, działa na polskim rynku już od 25 lat za pośrednictwem kilku spółek produkcyjnych i handlowych. Na podstawie rankingu wyników sprzedażowych Centrum Analiz Branżowych przyznało Grupie VKR trzy tytuły Lidera Stolarki. Jeden otrzymała spółka handlowa VELUX Polska w kategorii Lider rynku okien dachowych, dwa zaś spółka produkcyjna Dovista, w kategoriach Lider produkcji okien drewnianych, a także Lider eksporter okien. Podczas uroczystej Gali Liderów Stolarki pamiątkowe dyplomy w imieniu wszystkich spółek odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

- powiedział Jacek Siwiński, dyrektor Generalny VELUX Polska.
Niewątpliwie w branży stolarki jesteśmy ważnym graczem, biorąc pod uwagę nie tylko skalę działalności i wartość eksportu, ale także wielkość zatrudnienia i wpływ ekonomiczny, jaki wywieramy na polską gospodarkę. W zakładach Grupy VELUX i jej spółek siostrzanych pracuje obecnie blisko 3500 osób, czyli co czwarty pracownik zatrud­niany na świecie przez Grupę VKR. W Gnieźnie, Na­mysłowie i Wędkowach jesteśmy największym pracodawcą i nadal zwiększamy skalę produkcji, a co za tym idzie również zatrudnienie i eksport. Nasza działalność produkcyjna wpływa na rozwój i tworzenie miejsc pracy u polskich dostawców towarów i usług. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba polskich dostawców wzrosła 4-krotnie, a w wspólne obroty handlowe aż 5-krotnie. Nasza sprzedaż na eksport to około 1/5 wartości całego sektora stolarki
- powiedział Jacek Siwiński, dyrektor Generalny VELUX Polska.

„Lider Rynku Stolarki” to prestiżowy ranking organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, która specjalizuje się w analizie rynku stolarki budowalnej w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedaży firm z sektora stolarki. Tegoroczna już VIII Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się w siedzibie Business Center Club w Warszawie, dyplomy wręczono w 19 segmentach. Uroczystości towarzyszyło kolejne spotkanie biznesowego klubu Forum 100, w którym uczestniczą prezesi największych firm sektora stolarki.

Niedawno Grupa VELUX świętowała swoje 25-lecie w Polsce tej okazji przygotowała raport „VELUX & Polska”, który podsumowuje obecność Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce, zarówno w obszarze biznesowym jak również ekonomicznym i społecznym. Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu (plik do pobrania z prawej strony). 

Informacje o Grupie VELUX

Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,43 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3300 osób, w tym większość w czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat Grupa VELUX zainwestowała w Polsce w Polsce ponad 350 mln zł, z czego 250 mln zostało przeznaczone na modernizację fabryk i dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Była to największa inwestycja w ponad 20-letniej historii VELUX w Polsce. Okna Nowej Generacji – bardziej energooszczędne, dostarczające więcej światła, zapewniające większy komfort w instalacji i użytkowaniu, zastąpiły całkowicie starą ofertę.