Warszawa,
15
marca
2022
|
12:10
Europe/Amsterdam

Ostatnie dwa tygodnie na rejestrację w konkursie International VELUX Award 2022

LEAD

Tylko do 1 kwietnia br. studenci architektury mogą zapisywać się do X edycji International VELUX Award 2022. To warunek konieczny, aby złożyć pracę konkursową w połowie czerwca. Na zwycięzców i ich opiekunów naukowych czekają atrakcyjne nagrody. Polacy już pięciokrotnie odnosili sukcesy w historii tego prestiżowego konkursu.

– powiedziała Monika Kupska-Kupis, główny architekt VELUX Polska.

Zachęcam studentów do rejestracji i stworzenia prac inspirowanych światłem dziennym. To wyjątkowa szansa na pokazanie swojej kreatywności i doskonały start dla młodego architekta. Jak w każdej edycji, liczę na mocną reprezentację z Polski
 

– powiedziała Monika Kupska-Kupis, główny architekt VELUX Polska.

Przebieg konkursu w pięciu krokach:

1)    Rejestracja on-line do 1 kwietnia na stronie https://www.daylightandarchitecture.com/iva/ Wystarczy podać e-mail i nazwę uczelni.

2)    Przygotowanie projektu w jednej z dwóch kategorii tematycznych: „Światło naturalne w budynkach” lub „Badania nad światłem naturalnym”, samodzielnie lub zespołowo, pod okiem opiekuna naukowego.

3)    Złożenie pracy konkursowej do 15 czerwca 2022 r.

4)    Lipiec 2022 r. - wyłonienie przez jury po dwóch regionalnych zwycięzców w każdym z pięciu regionów: 1) Europa Zachodnia, 2) Europa Wschodnia i Bliski Wschodu, 3) Ameryki, 4) Azja i Oceania oraz 5) Afryka.

W skład jury wchodzą: Fuensanta Nieto (Hiszpania), John Ronan (USA), Anupama Kundoo (Indie), Rainer Hofmann (Niemcy).

5)    Prezentacje finalistów i wybór głównych zwycięzców podczas Światowego Festiwalu Architektury w Lizbonie w grudniu 2022 r.

Nagrody zostaną przyznane zarówno zespołom studenckim jak i opiekunom naukowym.  

Nie przegap swoje szansy! Zarejestruj się już dziś!

Oprócz wielkiej przygody oraz prestiżu na zwycięzców czekają też nagrody pieniężne, a ich łączna pula wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody regionalne to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

Konkurs International VELUX Award cieszy się ogromnym zainteresowaniem a liczba studentów biorących udział w konkursie stale rośnie. Warto podkreślić, że Polacy są pod względem liczby zgłoszeń jedną z najliczniejszych grup. Od pierwszej edycji w konkursie wzięło udział ponad 10 000 studentów z blisko 800 uczelni z całego świata. W ubiegłej edycji Grand Prix zdobyli studenci z Politechniki Śląskiej: Julia Giżewska, Dominik Kowalski i Paweł Białas. Ich projekt pt. „Teatr Światła” zwyciężył w kategorii ”Badania nad światłem naturalnym” i pokonał ponad 580 innych prac z całego świata. Opiekunem naukowym zespołu był dr inż. arch. Jerzy Wojewódka.

Informacje o Grupie VELUX

Od blisko 80 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje  rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 40 krajach, zatrudniamy około 16 000 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2020 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 2,9 mld euro, a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 178 milionów euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2 mld zł. Zatrudniają ponad 5600 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 900 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ok. 140 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach CSR. Więcej informacji na www.velux.pl