Warszawa,
13
kwietnia
2023
|
09:42
Europe/Amsterdam

Okna dachowe VELUX z nowym, górnym uchwytem otwierającym

LEAD

Trzyszybowe okna dachowe VELUX z górnym systemem otwierania z linii Standard  i Standard Plus, są teraz dostępne z nowym uchwytem otwierającym, który zapewnia jeszcze większy komfort obsługi. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne trzymanie uchwytu i otwieranie oraz zamykanie okna bez wysiłku.

Okna dachowe z górnym system otwierania polecane są w przypadku montażu na wysokości 90-120 cm. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki, bez konieczności schylania się. To bardzo praktyczny sposób na zaaranżowanie miejsca do nauki lub pracy - pod oknem możemy ustawić biurko i mieć pewność, że książki czy materiały biurowe nie utrudnią jego otwierania.

Wygodnie otwieranie i zamykanie okna

Teraz, dzięki nowemu uchwytowi, obsługa okna dachowego z górnym systemem otwierania jest jeszcze wygodniejsza. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne i pewne trzymanie uchwytu, dzięki czemu nie wyślizguje się on z dłoni i umożliwia płynne otwieranie  i zamykanie okna. Smukły kształt nadaje oknu lekkości i nie przytłacza wnętrza. 

download
Zobacz, jak łatwo otworzyć okno dachowe VELUX

Tak jak wcześniej, uchwyt jest wyposażony w moduł wentylacji z wymiennym filtrem, który zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Jeśli nie chcemy otwierać okna wystarczy go uchylić, by przewietrzyć wnętrze.

 – mówi Monika Kupska-Kupis, główny architekt z firmy VELUX Polska.

Okna dachowe VELUX otwierane od góry to także bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli w przyszłości będziemy chcieli zdecydować się na system elektrycznego sterowania. Bardzo często na etapie budowy nie przewidujemy takich rozwiązań i później musimy liczyć się z dodatkowymi pracami. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto już na etapie montażu doprowadzić do okna przewód zasilający. Dzięki temu później w dowolnym momencie będziemy mogli przerobić okno otwierane od góry w sterowane elektrycznie i cieszyć się jeszcze większym komfortem

– mówi Monika Kupska-Kupis, główny architekt z firmy VELUX Polska.

Okno sterowane elektrycznie to również możliwość zadbania o lepszy klimat wewnątrz pomieszczeń, dzięki możliwości zainstalowania inteligentnego systemu sterowania klimatem VELUX ACTIVE. Bazując na aktualnej pogodzie oraz danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza i temperatury, samodzielnie zarządza roletami i oknami VELUX. Jeśli w domu zrobi się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, VELUX ACTIVE samodzielnie zdecyduje czy otworzyć okna lub opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat.

Energooszczędne okna dachowe

Trzyszybowe okna dachowe VELUX z linii Standard i Standard Plus gwarantują wyższy stopień energooszczędności - ochronę przed stratami ciepła w domu i lepszą dźwiękochłonność. Doskonałe właściwości termoizolacyjne zapewnia pakiet 3-szybowy oraz konstrukcja ThermoTechnology™, która redukuje zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania pomieszczeń.  Okna dachowe VELUX dostępne są w wersji drewnianej (GLL) oraz drewniano-poliuretanowej (GLU), która polecana jest szczególnie do kuchni i łazienek. W zależności od wysokości ścianki kolankowej możemy wybrać modele z nowym górnym uchwytem otwierającym lub wygodną klamką w dolnej części skrzydła. Występują w najbardziej popularnych rozmiarach. Można je łączyć w atrakcyjne zestawy, także z pionowymi oknami kolankowymi i elementami doświetlającymi.

Informacje o Grupie VELUX

Od ponad 80 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje  rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie  – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 38 krajach, zatrudniamy około 12 500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2021 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 26, 1 mld DKK , a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 244  milionów euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. Zatrudniają ponad 4790 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W latach 2020-2021 Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 286 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ok. 172 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach CSR. Więcej informacji na www.velux.pl