Warszawa,
29
stycznia
2024
|
11:35
Europe/Amsterdam

Rozmowy o świetle dziennym z architektami - nowość Akademii VELUX

LEAD

„Akademia Światła Dziennego” to kolejny projekt VELUX przygotowany z myślą o architektach. Do bezpłatnych szkoleń w ramach Akademii VELUX, skierowanych do firm dekarskich i handlowych, dodano niezwykle inspirujące spotkania dedykowane architektom.

Wykorzystanie światła dziennego w architekturze, a szczególnie w budownictwie mieszkaniowym, to nie tylko kwestie wizualne, ale również zdrowotne. Światło dzienne wpływa na nasze prawidłowe funkcjonowanie, produktywność, samopoczucie. Jednocześnie coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach bawiąc się, ucząc, a także pracując. Tak duże znaczenie światła dziennego dla zdrowia sprawia, że powinniśmy pomyśleć o jak najlepszym doświetleniu domów i biur przy okazji ich projektowania lub planowanych modernizacjach.

– mówi Monika Kupska-Kupis, główna architekt z firmy VELUX Polska.

Spotkania w ramach „Akademii Światła Dziennego” inspirują architektów, przedstawiając im najnowsze trendy związane z wykorzystaniem światła dziennego. Przyczyniają się również do wymiany wzajemnej wiedzy i doświadczeń, co pozwala nam wszystkim wspólnie tworzyć najlepsze rozwiązania mające znaczenie dla budownictwa mieszkaniowego, dla użytkowników oraz środowiska naturalnego
 

– mówi Monika Kupska-Kupis, główna architekt z firmy VELUX Polska.

Podczas spotkania eksperci VELUX zaprezentują rozwiązania produktowe, które pomogą spełnić oczekiwania funkcjonalne i estetyczne nawet najbardziej wymagających klientów, a także zadbać o komfort i zdrowe warunki w projektowanych obiektach.

Nie zabraknie rozmów o dostępnych narzędziach wspomagających projektowanie m.in. bezpłatnych programach wizualizacyjnych, które usprawnią pracę architekta. Zostaną podjęte kwestie związane z indywidualnym wsparciem technicznym i prawidłowym montażem. Będzie to również doskonała okazja do zobaczenia na żywo najciekawszych i najnowszych rozwiązań VELUX.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy jedynie:

1.      wejść na stronę https://oknadachowe.velux.pl/akademia-velux,

2.      wypełnić formularz zgłoszeniowy i zarejestrować się.

Liczba miejsc w wydarzeniu jest ograniczona, dlatego zachęcamy do jak najszybszej rejestracji.

„Akademia Światła Dziennego” to kolejny projekt realizowany przez firmę VELUX popularyzujący wiedzę na temat światła dziennego wykorzystywanego w budynkach.

Informacje o Grupie VELUX

Od ponad 80 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje, rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie  – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 36 krajach, zatrudniamy około 11 000 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2022 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 4,29 mld euro, a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 181  mln euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. Zatrudniają ponad 5090 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa oraz Starym Laskowcu. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W latach 2020-2021 Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 286 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ok. 172 mln zł na wsparcie instytucji i organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży, a także na działania związane z rozwojem edukacji zawodowej. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach ESG. Więcej informacji na www.velux.pl