Warszawa,
11
maja
2023
|
13:14
Europe/Amsterdam

Nowa kolekcja rolet VELUX inspirowana naturą

LEAD

Nowa kolekcja rolet zaciemniających i dekoracyjnych VELUX Nature, to osiem kolorów, które pozwolą wprowadzić naturę do Twojego domu. Łagodne odcienie zieleni, błękitu, szarości, bieli i beżu inspirowane są brawami przyrody. Stonowana paleta ponadczasowych kolorów pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju wnętrza. Rolety zostały wykonane głównie z materiałów pochodzących z recyklingu, co obniża o połowę ich ślad węglowy w porównaniu z produktami z innych kolekcji.

Bardzo popularnym trendem jest obecnie projektowanie w duchu biophilic desing, który polega na tworzeniu przestrzeni jak najbardziej zbliżonych do naturalnego otoczenia. Powszechnie wiadomo, że kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie - uspokaja, redukuje stres i korzystnie wpływa na naszą produktywność. Nasz obecny styl życia nie sprzyja jednak obcowaniu z przyrodą -  ponad 90% naszego czasu spędzamy w budynkach, ucząc się lub pracując. Biophilic desing, poprzez wprowadzenie naturalnych elementów do wnętrza – roślin doniczkowych, tkanin, kolorów czy korzystanie z naturalnego oświetlenia – zapewnia poczucie większej łączności z otoczeniem i sprzyja prowadzeniu bardziej zrównoważonego stylu życia.

- podkreśla Alicja Twardowska, Product Manager VELUX Polska.

Rolety VELUX z nowej kolekcji Nature to prosty sposób, by zaprosić naturę do domu. Paleta barw została opracowana wspólnie ze skandynawskim instytutem trendów i kolorów Pej Gruppen. Skupiono się na spokojnych i miękkich kolorach nawiązujących do przyrody. Wszystkie odcienie uzupełniają się wzajemnie, dzięki czemu w jednym wnętrzu możemy zamontować rolety w różnych odcieniach i mieć pewność, że będą do siebie pasowały, jednocześnie uzyskując bardzie ciekawy efekty stylistyczny

- podkreśla Alicja Twardowska, Product Manager VELUX Polska.

Każdy z odcieni wykorzystanych w nowej kolekcji rolet VELUX Nature pozytywnie wpływa na nasz nastrój, pozwala się skupić i wyciszyć:

Niebieski: kolor harmonii, nie rozprasza i sprzyja produktywności,
Beżowy: kolor elegancji i delikatności, nie męczy wzroku, pozwala się wyciszyć,
Szary: kolor równowagi, najbardziej neutralny, doskonały jako tło do innych barw,
Biały: kolor doskonałości i szlachetności, neutralizuje i uspokaja,
Zielony: kolor odnowy i odrodzenia, pomaga się zrelaksować.

Zaciemniająca czy dekoracyjna – którą roletę wybrać?

Rolety z nowej kolekcji VELUX Nature dostępne są w wersji manualnej, którą można płynnie zaciągać i podnosić za pomocą dolnej prowadnicy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zatrzymania odsłony w dowolnym miejscu na oknie, dzięki czemu można kontrolować ilość wpadającego światła i zyskać prywatność.

Rolety zaciemniające będą najlepszym wyborem do sypialni, gdzie najczęściej zależy nam na pełnej kontroli światła i możliwości zaciemnienia pomieszczenia. Z kolei osłony dekoracyjne idealnie sprawdzą się w salonach, delikatnie rozpraszając światło wpadające do wnętrza i zapewniając prywatność.

Oprócz prowadnic z matowego aluminium, rolety dostępne są również z białymi prowadnicami, które najlepiej będą komponowały się z białymi oknami dachowymi VELUX. Prowadnice boczne oraz górna listwa są tej samej szerokości i są wyjątkowo wąskie, dzięki czemu po zwinięciu tkaniny, rolety nie zasłaniają światła słonecznego i zapewniają piękny efekt estetyczny.

Wszystkie rolety z nowej kolekcji są idealnie dopasowane do rozmiarów okien dachowych VELUX, dlatego nie marszczą się i są łatwe w użytkowaniu. Aby wybrać odpowiedni rozmiar rolety, wystarczy spisać kod z tabliczki umieszczonej na skrzydle okna. Żadne pomiary nie są konieczne. Dodatkowo okna VELUX wyposażono w system instalowanych fabrycznie mocowań - dlatego instalacja rolet VELUX jest prosta i można wykonać ją samodzielnie.

Bliżej natury i w zgodzie ze środowiskiem

Rolet z kolekcji Nature to kolejny krok do realizacji ambitnych założeń określonych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju VELUX 2030. Firma zobowiązała się do m.in. do zmniejszenia o 50% śladu węglowego produktów.

Materiały wykorzystane w nowej kolekcji rolet VELUX – tkaniny i aluminium zostały wykonane głównie z materiałów pochodzących z recyklingu, co o połowę zmniejsza ich ślad węglowy w porównaniu z innymi kolekcjami. Tkanina w roletach dekoracyjnych pochodzi w 100% z materiałów z odzysku, z kolei w roletach zaciemniających wykonana jest obecnie z ok. 50% takich materiałów, ale już do końca 2023 roku będzie to 100% materiałów z recyklingu. Do produkcji aluminium, z którego wykonane są prowadnice do rolet, zostały wykorzystane komponenty pochodzące z niskoemisyjnych serii Hydro CIRCAL®, wytwarzane z materiałów pochodzących w 75% z recyklingu z odpadów przemysłowych. Opakowanie rolet – tak jak we wszystkich oknach dachowych VELUX  - wykonane zostało z jednorodnego materiału opartego na papierze, bez dodatku tworzyw sztucznych.

Rolety VELUX z kolekcji Nature posiadają certyfikaty OEKO-TEX® Standard 100 (2276-378), który potwierdza brak szkodliwych substancji. Produkowane są w europejskich zakładach firmy VELUX, które posiadają certyfikat STeP by OEKO-TEX® (22002567), oznaczający zrównoważoną produkcję, a poszczególne elementy rolet z kolekcji Nature pochodzą od europejskich dostawców.

Więcej informacji o roletach VELUX z kolekcji Nature:  www.velux.pl/nature-collection

Informacje o Grupie VELUX

Od ponad 80 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje  rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie  – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 38 krajach, zatrudniamy około 12 500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2021 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 26, 1 mld DKK , a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 244  milionów euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. Zatrudniają ponad 4790 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W latach 2020-2021 Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 286 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ok. 172 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach CSR. Więcej informacji na www.velux.pl