Warszawa,
03
listopada
2016
|
15:55
Europe/Amsterdam

Najwięcej okien dachowych produkowanych jest w polskich fabrykach VELUX

LEAD

W październiku Grupa VELUX i spółki siostrzane zostały uhonorowane przez Centrum Analiz Branżowych, instytut badań rynku stolarki, podwójnym tytułem „Lidera Rynku Stolarki 2016” w dwóch kategoriach produkcja okien dachowych oraz produkcja okien drewnianych. Ranking firm bazował na wartości sprzedaży badanych spółek.

Pamiątkowe dyplomy z rąk Roberta Klosa, dyrektora zarządzającego Centrum Analiz Branżowych w imieniu Grupy odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

 – powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.
Otrzymana nagroda to potwierdzenie silnej pozycji naszej Grupy wśród producentów stolarki okiennej w Polsce. Udało się ją osiągnąć dzięki ogromnym inwestycjom w polskie zakłady produkcyjne, które poczyniliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki ciągłemu doskonaleniu stajemy się coraz bardziej konkurencyjni i mamy dalszy potencjał wzrostu. Jako polska firma należąca do międzynarodowej grupy jesteśmy dumni, że możemy mieć tak duży wkład w budowanie siły polskiej branży stolarki na rynku krajowym i w eksporcie
– powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w Polsce w 2015 roku przychód na poziomie ponad 1,5 mld zł, co stanowi 6,7 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego. Grupa kapitałowa posiada cztery fabryki: dwie w Gnieźnie, i po jednej w Namysłowie oraz Wędkowach koło Tczewa. Jest największym producentem i eksporterem okien w Polsce, obsługuje blisko ¼ wartości polskiego eksportu okien i obecnie zatrudnia ponad 3500 osób.

– powiedział Robert Klos, dyr. zarządzający Centrum Analiz Branżowych.
W minionym sezonie polski przemysł okienno-drzwiowy osiągnął po raz pierwszy w swojej historii pozycję lidera eksportu tych wyrobów w Unii Europejskiej. Wyniki tegoroczne pokazują, że umacniamy się nadal na tym miejscu. Ten sukces nie byłby możliwy bez wielu działających w Polsce zakładów firm zagranicznych, w tym lidera segmentu okien dachowych, firmy VELUX
– powiedział Robert Klos, dyr. zarządzający Centrum Analiz Branżowych.

Centrum Analiz Branżowych od lat specjalizuje się w badaniu rynku stolarki w Polsce. Co roku Gala Liderów Stolarki 2016 gromadzi największe firmy z branży, jest miejscem wielu ciekawych dyskusji sektorowych.

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.