Warszawa,
17
października
2016
|
09:00
Europe/Amsterdam

Kup lampę solarną i pomóż mieszkańcom Afryki

LEAD

Dzisiaj ponad 1,2 miliarda ludzi na całym świecie nie ma dostępu do elektryczności. Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, Grupa VELUX, wspólnie z globalną, społeczną organizacją Little Sun, opracowała projekt „Natural Light”.

Inicjatywa zakłada produkcję i dystrybucję specjalnej edycji lamp solarnych do regionów w Afryce, których mieszkańcy nie mają dostępu do elektryczności. Do tej pory Grupa VELUX przekazała już 14, 500 lamp solarnych – po jednej od każdego pracownika Grupy VELUX i spółek siostrzanych.

Teraz także Ty może pomóc w dostarczeniu mieszkańcom Afryki światła. Grupa VELUX uruchomiła sklep internetowy, w którym można kupić specjalną edycję lampy solarnej. Za każdy sprzedany produkt, Grupa VELUX przekaże lampę solarną społeczności pozbawionej dostępu do elektryczności. W ten sposób, kupując lampę, automatycznie dostarczysz więc światło mieszkańcom Afryki. Nie tylko umożliwisz dzieciom odrabianie zadania domowego a farmerom zajmowanie się zwierzętami wieczorem, pomożesz także młodym, ambitnym przedsiębiorcom rozwijać swój biznes.

Młodzi przedsiębiorcy

W projekt zaangażowana jest również organizacja pozarządowa Plan International - zajmuje się ona dostarczaniem lamp solarnych do Afryki i organizacją szkoleń dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą sprzedawać lampy w swoich sklepach. Dzięki zastosowaniu takiego modelu mamy pewność, że wszystkie lampy są sprzedawane w przystępnych cenach, w regionach, które nie mają dostępu do elektryczności. W ten sposób projekt „Natural Light” stwarza możliwości zatrudnienia, warunki do rozwoju społeczności i tym samym poprawy jakości życia mieszkańców.

wyjaśnia Olafur Eliasson, artysta i założyciel organizacji Little Sun.
Lampa solarna Natural Light nie tylko dostarcza światło mieszkańcom Afryki pozbawionym dostępu do elektryczności. Projekt daje im także możliwość zarządzania własnym czasem. Poprzez dostarczenie zrównoważonego i przystępnego światła dajemy ludziom większą niezależność - teraz mogą pracować, uczyć się i funkcjonować także po zachodzie słońca
wyjaśnia Olafur Eliasson, artysta i założyciel organizacji Little Sun.

Międzynarodowy konkurs na projekt lampy

W listopadzie 2014 roku studenci wzornictwa z całego światła zostali zaproszeni do udziału w konkursie. Ich zadaniem było zaprojektowanie ekologicznej lampy zasilanej energią słoneczną dla mieszkańcom Afryki, którzy nie mają dostępu do elektryczności. Spośród 172 zgłoszeń jury wybrało projekt studentów z Uniwersytetu Beunos Aires: Mariany Arando i Luca Fondello.

 

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.