Warszawa,
22
grudnia
2010
|
00:00
Europe/Amsterdam

Konkurs dla architektów Światło pod dachem

Firma VELUX wraz z miesięcznikiem Architektura Murator ogłosiła konkurs dla architektów „Światło pod dachem”. Jego zwycięzcy wezmą udział w majowym VELUX Daylight Sympozjum w Lozannie - jednym z najważniejszych wydarzeń w branży architektonicznej.

Architekci mogą zgłaszać do konkursu zrealizowane obiekty, wykorzystujące w twórczy sposób światło dzienne wpadające przez dach. Prace oceniać będzie jury w składzie: redaktor naczelna Architektury Murator, architekt VELUX Polska oraz architekt z biura architektonicznego VELUX w Danii. Wszyscy kandydaci, którzy nadeślą swoje zgłoszenia do konkursu otrzymają w prezencie magazyn dla architektów Daylight&Architecture. Aplikacje w wersji elektronicznej należy nadsyłać na adres email: architekci@velux.pl do dnia 31 marca 2010. Powinno ona zawierać: metryczkę - dane obiektu, dane techniczne, termin realizacji, opis autorski przedstawiający główne założenia koncepcyjne (max. 2 strony A4), 6 zdjęć, w tym zdjęcie pokazujące obiekt w całości, rzuty, przekroje, elewacje, ew. wizualizacje projektu.

Prestiżowe wydarzenie VELUX Daylight Symposium, na które udadzą się zwycięzcy konkursu odbędzie się w dniach 4 i 5 maja 2011 roku w Lozannie w Szwajcarii. Czwarta już edycja międzynarodowego sympozjum poświęcona będzie wykorzystaniu światła dziennego w architekturze, a dokładnie koncepcji „Światła dziennego z perspektywy użytkowników obiektów architektonicznych” Od czasu pierwszego sympozjum, które odbyło się w Budapeszcie w 2005 roku, spotkanie to zyskało ogromne uznanie przedstawicieli świata architektury, designu, nauki, a nawet ustawodawców z całego świata. VELUX Daylight Symposium stało się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i śmiałych architektonicznych wizji dotyczących wykorzystania światła w architekturze.

Tematem przewodnim czwartej edycji VELUX Daylight Symposium będzie wpływ światła dziennego na mieszkańców budynków oraz osoby, które w tych budynkach przebywają. Zaproszeni wykładowcy poinformują o najnowszych osiągnięciach z dziedziny architektury i światła dziennego, a także podzielą się doświadczeniami praktycznymi zdobytymi w tej dziedzinie starając się znaleźć odpowiedź na pytanie jaki wpływ ma na nas światło dzienne oraz w jaki sposób możemy osiągnąć korzystne warunki oświetleniowe. Nowością w przyszłorocznej edycji sympozjum będzie międzynarodowe Forum Akademickie dla doktorantów, którego uczestnicy będą mogli wymienić informacje i podzielić się doświadczeniami z zakresu znaczenia i wykorzystania światła dziennego w architekturze. Więcej informacji na temat najbliższej, oraz poprzednich edycji sympozjum znajduje się na stronie: www.thedaylightsite.com