Warszawa,
09
stycznia
2009
|
00:00
Europe/Amsterdam

Komisja Europejska uniewinnia VELUX

Komisja Europejska zamknęła dochodzenie w sprawie Grupy VELUX nie znajdując jakichkolwiek naruszeń prawa konkurencji. 
 

Dochodzenie, obejmowało między innymi niezapowiedziane kontrole w biurach Grupy VELUX   i w firmach dilerskich w dniach 30 września – 2 października 2008. W trakcie trwania dochodzenia VELUX w pełni współpracował z Komisją trzymając się tym samym swojej podstawowej zasady otwartości na współpracę z organami ochrony konkurencji.

Grupa VELUX od ponad dekady czyni wysiłki, by w pełni chronić zasady konkurencji rynkowej. Na uwagę zasługuje jej wewnętrzny, kompleksowy program dostosowywania działań do obowiązującego prawa, rozwijany we współpracy z uznanymi i doświadczonymi ekspertami prawa konkurencji.

„Grupa VELUX wspiera wolną konkurencję i docenia pracę niezależnych organów ochrony konkurencji. Naszym celem jest otwarte odpowiadanie na wszelkie zapytania skierowane przez te organy. Jesteśmy głęboko przekonani, że Grupa VELUX stosuje się do obowiązujących w każdym kraju przepisów ochrony konkurencji i dlatego z satysfakcją przyjęliśmy rezultaty dochodzenia” powiedział Jorgen Tang-Jensen, prezes Grupy VELUX.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Lone Ellersgaard, tel. +45 40 40 71 56, e-mail: press@velux.com