Warszawa,
16
lipca
2012
|
00:00
Europe/Amsterdam

Kolejne 7,5 mln euro od Fundacji VELUX dla organizacji pozarządowych

Podsumowanie

Od lat 90-tych firma VELUX prężnie działa w Polsce. Z roku na rok rośnie zatrudnienie i produkcja okien VELUX w Gnieźnie i Namysłowie, ale firma nie zapomina też o potrzebujących. Poprzez Fundacje VELUX wspiera wiele działań społecznych.

Obecnie Fundacje VELUX ogłosiły otwarty nabór wniosków o granty o łącznej wartości 7,5 mln euro. Fundacje VELUX aktywnie angażują się we wsparcie społeczne w tych krajach, w których firma prowadzi swoją działalność. W Polsce od 2003 r. na cele charytatywne i społeczne przekazały one łącznie ponad 34 mln zł.  Wsparcie trafiło między innymi do Fundacji Barka z Poznania, Fundacji Dzieci Niczyje oraz SOS Wioski Dziecięce i wielu innych.

„Z roku na rok wysokość grantów od fundacji VELUX dla polskich organizacji sukcesywnie rośnie. W 2011 r.  został pobity kolejny rekord. Ich łączna wartość przekroczyła kwotę 8 mln zł” - wyjaśnia Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalna VELUX w Polsce. „Dla mnie jest to olbrzymi powód do dumy. Niezmiernie cieszę się, że stoję na czele firmy, która, dzięki działalności fundacji, część swoich zysków przekazuje społecznościom, w których na co dzień funkcjonuje”. 

Obecne wezwanie do składania wniosków zostało skierowane do organizacji z Polski i Czech. Aplikować można o dotacje na projekty związane m. in. z ochroną socjalną, niwelowaniem różnic społecznych, w tym także edukacyjnych oraz działania prewencyjne z tego obszaru. O granty mogą także aplikować instytucje zaangażowane w likwidację bezrobocia i wspieranie bezrobotnych. Od instytucji startujących w konkursie wymagane jest doświadczenie w realizacji dużych projektów. Minimalna wartość projektu objętego dotacją wynosi  300 tys. euro, maksymalna - 1 mln euro. Termin składania wniosków upływa 14 sierpnia 2012 roku. Należy składać je w języku angielskim. 

 „Zaangażowanie procentuje, dlatego polecam poświęcenie czasu na wypełnienie wniosku i aplikowanie o fundusze. Pozyskane pieniądze mogą w istotny sposób pomóc w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych. Fundacje VELUX są rzetelnym i wiarygodnym partnerem, mającym wieloletnie doświadczenie we wspieraniu przeróżnych działań i jednocześnie otwartym na nowe pomysły” – powiedziała Monika Sajkowska, Dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje.

Więcej informacji o grantach fundacji VELUX oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie: www.villumfoundation.dk/social_projects zakładka „Summer call 2012”.