Warszawa,
10
lutego
2023
|
12:54
Europe/Amsterdam

Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska, podjął decyzję o odejściu z firmy

Po 10 latach pełnienia funkcji prezesa firmy VELUX Polska, Jacek Siwiński podjął decyzję o odejściu z organizacji. Do czasu powołania następcy, funkcję dyrektora zarządzającego firmy VELUX Polska Sp. z o.o. będzie tymczasowo pełnił Jarosław Obszarski, dyrektor finansowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jacek Siwiński pozostanie na stanowisku do 31 marca 2023 roku.

Jacek Siwiński określił czas zarządzania spółką, jako okres niezwykle intensywnego rozwoju.

- powiedział Jacek Siwiński

10 lat kierowania firmą VELUX Polska, było czasem wielu wyjątkowych wyzwań i sukcesów. Objąłem stanowisko w momencie wprowadzania dużej zmiany produktowej. Wdrażaliśmy nową strategię rozwoju na trudnym, konkurencyjnym rynku, wprowadzając do Polski Nową Generację okien dachowych, co zrealizowaliśmy z ogromnym sukcesem. Przez ostatnią dekadę wyznaczyliśmy nowe standardy w branży, włączając do podstawowej oferty energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym, dzięki czemu stały się one szeroko dostępne dla wszystkich klientów, a dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się powszechną praktyką.

Mijająca dekada to również czas umocnienia firmy VELUX Polska na rynku. Przez ten okres notowaliśmy systematyczne wzrosty sprzedaży, wdrożyliśmy wiele innowacyjnych zmian i strategię, która zapewniła firmie pozycję lidera na rynku, a także duży wkład w życie gospodarcze kraju – Grupa VELUX wypracowuje obecnie 1/5 wartości polskiego eksportu okien.

Przez ostatnie 10 lat miałem ogromną przyjemność pracować z profesjonalnym i zaangażowanym zespołem. Jestem dumny z osiągnięć firmy i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, a także partnerom biznesowym, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata” 

 

- powiedział Jacek Siwiński

Jacek Siwiński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą budowalną. W latach 1993 – 2013 pracował  na stanowiskach managerskich w spółkach Grupy Robert Bosch w Polsce i na Bliskim Wschodzie. W latach 2013-2023 pełnił funkcję prezesa  firmy VELUX Polska.