Warszawa,
30
stycznia
2013
|
00:00
Europe/Amsterdam

Grupa VELUX sponsorem tytularnym ME w Piłce Siatkowej Mężczyzn CEV 2013

Podsumowanie

CEV (Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej) oraz Grupa VELUX podpisały umowę dotyczącą sponsoringu tytularnego nadchodzących Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn CEV 2013 w Polsce i Danii.

To będzie niezapomniane wydarzenie dla kibiców siatkówki. W dniach od 20. do 29. września 2013 roku w Polsce i Danii rywalizować ze sobą będą najlepsi siatkarze Europy. Niedawno podpisana umowa sponsorska z Grupą VELUX nadaje temu wydarzeniu zupełnie inny wymiar. Prawa do transmisji mistrzostw mają być sprzedane do 100 krajów.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z Grupą VELUX, zwłaszcza iż firma ta ma wieloletnie doświadczenie w sponsorowaniu najważniejszych imprez sportowych, które zwykle stawały się wielkim sukcesem – powiedział André Meyer, prezydent CEV.

- Dzięki tej umowie jesteśmy jeszcze bardziej pewni, iż EuroVolley 2013 rozgrywany w Polsce i Danii znacznie podniesie rangę Mistrzostw Europy i utrzyma ją przez wiele kolejnych edycji” – dodał prezydent CEV.

 

Nowa nazwa turnieju

Od momentu zawarcia partnerstwa pomiędzy CEV, a Grupą VELUX, oficjalna nazwa tego głównego wydarzenia siatkarskiego w Europie brzmi:  „CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013”

Grupa VELUX, która jest obecnie sponsorem tytularnym VELUX EHF Ligi Mistrzów w piłce ręcznej, jest zachwycona możliwością sponsorowania kolejnego międzynarodowego wydarzenia sportowego.

“Siatkówka jest bardzo popularna na wielu naszych kluczowych rynkach. Współpraca przy tej imprezie to wspaniała okazja, aby poszerzyć nasze działania sponsoringowe o jedną z najbardziej dynamicznych i popularnych dyscyplin sportowych na świecie” mówi Michael K. Rasmussen, Dyrektor Marketingu Grupy VELUX.

 Umowa obowiązywać będzie od dnia dzisiejszego, czyli 30 stycznia aż do ostatniego dnia Mistrzostw Europy, czyli 29 września 2013 roku.

CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013

To będzie XXVIII edycja Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Z dotychczasowych 27 finałów, 22 odbyły się z udziałem Polaków. Biało – czerwoni są złotymi medalistami mistrzostw z 2009 roku, pięć razy sięgnęli po srebro, dwa razy po brąz.
Mecze rozgrywane będą w Polsce i Danii, krajach współgospodarzach turnieju.
Turniej zakończy się w Danii. Półfinały oraz finał rozegrane zostaną na stadionie Parken w Kopenhadze.
Serbia jest obecnie Mistrzem Europy, zaś Rosja Mistrzem Olimpijskim.
Grupa A: mecze rozgrywane w Odense w Danii. W grupie zagra Dania, Włochy,
Białoruś oraz zwycięzca barażu Grecja – Belgia.
Grupa B: mecze w Gdańsku. Rywalami Polski będzie Słowacja, Francja oraz zwycięzca pojedynku Turcja-Łotwa.
Grupa C: Herning, Dania. W tej grupie zagrają: obrońca tytułu – Serbia, Finlandia, Holandia oraz zwycięzca barażu Chorwacja – Słowenia.
Group D: mecze rozgrywane będą w Gdyni. W skład grupy wchodzą: Rosja, Niemcy, Czechy oraz Bułgaria.

Przebieg CEV VELUX Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej można śledzić na stronach: cev.lu oraz eurovolley2013.dk