Warszawa,
19
lutego
2016
|
10:00
Europe/Amsterdam

Firma VELUX doceniona „Budowlaną Firmą Roku”

LEAD

Podczas uroczystości Gala Builder Awards, która odbyła się 18 lutego br. w Warszawie firma VELUX została wyróżniona tytułem „Budowlana Firma Roku 2015”. Jednocześnie Jacek Siwiński, dyrektor generalny otrzymał tytuł Osobowości Branży. Ogłoszono również wyniki III edycji Konkursu dla Młodych Architektów, którego firma VELUX jest mecenasem. 

Już po raz 13. Kapituła konkursu, w skład której wchodzi rada naukowa i redakcja miesięcznika „Builder" doceniły dobre wyniki, innowacyjność proponowanych rozwiązań oraz rzetelność i stabilność prowadzonej działalności firm z branży budowlanej. Wyróżnienia "Budowlana Firma Roku" przyznano w kategoriach pracownie projektowe, generalni wykonawcy, deweloperzy, dostawcy i producenci materiałów budowlanych, a wśród nich znalazła się firma VELUX Polska, lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych.

Miesięcznik „Builder" po raz kolejny wyłonił grupę menadżerów, którzy mogą być wzorem i inspiracją dla innych, przyznając wyróżnienie specjalne "Osobowość Branży". W tym roku, uhonorowany został nim również Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska. Od 2013 roku zarządza on polskim przedstawicielstwem handlowym firmy VELUX. Jest odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie strategii rozwoju spółki, wyznaczanie kierunków komunikacji i realizację polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Jacek Siwiński był odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek Nowej Generacji okien dachowych VELUX. Pod jego kierownictwem firma odnotowuje systematyczne wzrosty sprzedaży i umacnia swoją pozycję na rynku.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki i wręczono nagrody III edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Około 1500 studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów z całej Polski, dokonało zgłoszeń w tej edycji, a około jedna trzecia z tej liczby przesłała prace konkursowe. Znamienite jury, złożone z wybitnych polskich architektów i przedstawicieli branży budowlanej, wyróżniło 14 zespołów projektowych w trzech kategoriach: willa miejska, wykreuj przestrzeń, miejsce do życia. Firma VELUX od pierwszej edycji jest Mecenasem tego wydarzenia, a także aktywnie uczestniczy w warsztatach pod nazwą „Dzień Młodego Architekta”, które są częścią programu edukacyjnego „Promujemy Polska Architekturę”. Podczas uroczystości ogłoszono 4. Edycję programu. Uczestnicy mogą dokonywać zgłoszeń do 20 maja, na przygotowanie prac jest czas do 31 sierpnia. Kolejne warsztaty "Dzień Młodego Architekta" odbędą się już 15 marca w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.