Warszawa,
06
lutego
2023
|
10:42
Europe/Amsterdam

Firma VELUX dołącza do Koalicji Termomodernizacji

LEAD

Firma VELUX dołączyła do Koalicji Termomodernizacji, której celem jest edukowanie branży o korzyściach związanych z wymianą stolarki okiennej na nową, energooszczędną oraz wsparcie w skorzystaniu z dotacji na przeprowadzenie termomodernizacji budynku.

 

Organizatorzy Koalicji Termomodernizacji: Stowarzyszenie Dom Bezpieczny oraz Centrum Informacji Branżowej, wraz z koalicjantami, będą wspierać klientów w procesie pozyskiwania dotacji na przeprowadzenie termomodernizacji budynków  oraz prowadzić szkolenia z tego obszaru dla przedstawicieli handlowych i dystrybutorów. Celem organizatorów jest utworzenie koalicji firm z branży stolarki, które chcą wspólnie stymulować rynek remontów i wymian.

– mówi Waldemar Czarnocki, manager Wsparcia Sprzedaży i Marketingu w firmie VELUX.

Obserwujemy coraz większe zainteresowanie wymianą okien dachowych. Naszym celem jest nie tylko zaproponowanie najlepszych rozwiązań produktowych, ale także udzielenie klientom kompleksowego wsparcia w tym procesie. Złożenie wniosku o dotację może wydawać się zbyt skomplikowane czy czasochłonne. Dlatego już wkrótce, w ramach Koalicji Termomodernizacji, nasi przedstawiciele handlowi oraz eksperci z działu obsługi klienta będą przeszkoleni  z zakresu pozyskiwania dotacji z programu Czyste Powietrze. W kolejnym etapie na kursy zaprosimy dystrybutorów. Dzięki temu będziemy mogli udzielić klientom pełnego wsparcia i przeprowadzić ich przez proces termomodernizacji budynku: od złożenia wniosku, po wymianę okien dachowych.

– mówi Waldemar Czarnocki, manager Wsparcia Sprzedaży i Marketingu w firmie VELUX.

Pierwszą inicjatywą Koalicji jest strona dotacjenaokna.pl. Koncentruje się ona na możliwościach uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynku w ramach programu „Czyste Powietrze” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program do tej pory skupiał się na dopłatach do wymiany starych pieców na niskoemisyjne. Po zmianach, które zostały wprowadzone na początku 2023 roku, właściciele lub współwłaściciele budynku mieszkalnego starszego niż 10 lat, mają możliwość uzyskania dużego dofinansowania do przeprowadzenia tzw. głębokiej termomodernizacji, czyli przede wszystkim wymiany okien i drzwi oraz docieplenia ścian i stropów.

Jak skorzystać z dofinansowania?

Aby skorzystać z dofinansowania, należy złożyć wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jego wypełnieniu pomagają specjaliści w urzędzie gminy. Nabór ruszył 3 stycznia 2023 roku. Już wkrótce w wybranych punktach dystrybucji oraz hurtowniach budowalnych, wsparcia będą udzielać także rekomendowani doradcy ds. dotacji, przeszkoleni w ramach Koalicji Termomodernizacji.

Więcej informacji na stronie: dotacjenaokna.pl

Więcej o programie Czyste Powietrze na: https://czystepowietrze.gov.pl/

Wszystkie okna dachowe VELUX z pakietem 3-szybowym spełniają wymagania programu Czyste Powietrze lub mogą zostać odliczone od podatku: https://www.velux.pl/planuje/wymiana-okien-z-dofinansowaniem.

Wsparcie w procesie wymiany okien dachowych 

Aby wesprzeć klientów w procesie wymiany okien i sprawnie przeprowadzić ich przez ten proces, firma VELUX wprowadziła także program "renoVator". Wystarczy wypełnić formularz on-line na stronie https://www.velux.pl/renovator i poczekać na kontakt przedstawiciela VELUX. Eksperci pomogą w dobrze odpowiedniego typu okna dachowego, a także rolet, które dodatkowo podniosą komfort na poddaszu. Wskażą również hurtownię w okolicy, w której będzie można uzyskać wsparcie w całym procesie wymiany okien: od wyceny po profesjonalny montaż.

 

 

Informacje o Grupie VELUX

Od ponad 80 lat Grupa VELUX tworzy lepsze warunki do życia dla ludzi na całym świecie, dostarczając więcej światła dziennego i świeżego powietrza przez dach. Oferta VELUX obejmuje okna do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, żaluzje  rolety dekoracyjne, różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne, rolety zewnętrzne oraz systemy i rozwiązania stosowane w inteligentnych domach. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy i zrównoważony klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Działamy globalnie  – z przedstawicielstwami handlowymi i zakładami produkcyjnymi w ponad 38 krajach, zatrudniamy około 12 500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJE VELUX) oraz rodzina założyciela. W 2021 roku VKR Holding osiągnął przychody w wysokości 26, 1 mld DKK , a FUNDACJE VELUX przekazały na cele charytatywne 244  milionów euro. Więcej informacji na stronie www.velux.com

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. Zatrudniają ponad 4790 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W latach 2020-2021 Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 286 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ok. 172 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach CSR. Więcej informacji na www.velux.pl