Warszawa,
04
listopada
2016
|
09:29
Europe/Amsterdam

Dekarze ustanowili rekord w szybkości montażu okna dachowego

LEAD

13 minut i 29 sekund – tak szybko Mistrzowie Dekarstwa zamontowali okno dachowe VELUX. Rekord został ustanowiony podczas największej imprezy w branży dachowej - 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Wydarzenie odbyło się w terminie od 26 do 28 października w Warszawie. W ciągu trzech dni unikalne stoisko firmy VELUX odwiedziły tłumy gości. 

Podczas 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy o złoty medal walczyło 25 najlepszych ekip z 12 krajów świata. Polacy zwyciężyli w dwóch kategoriach: dach stromy – tytuł otrzymali Mistrzowie Polski, Dariusz Jurga, Tomasz Jurga i Oskar Snorek oraz dach metalowy – zwyciężyli Mistrzowie Polski, Artur Falkowski i Patryk Żukowski.

Jedną z atrakcji wydarzenia było ustawienie Rekordu Polski w montażu okna dachowego VELUX na czas. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny – ekipa z firmy Usługi Ogólno-Budowlane Dariusz Tymiński oraz zespół z firmy Grupa Dekarska Kowalscy, Zbigniew Kowalski. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna Dariusza Tymińskiego, która zamontowała okna dachowe VELUX w czasie 13 minut i 29 sekund.

- podkreśla Jarosław Grzech, doradca techniczny w firmie VELUX, który czuwał na przebiegiem konkursu.
Dekarze udowodnili, że do perfekcji opanowali wymagającą sztukę montażu okna dachowego. Instalację przeprowadzili nie tylko sprawnie, ale przede wszystkim skutecznie, zgodnie ze sztuką i zalecaniami producenta
- podkreśla Jarosław Grzech, doradca techniczny w firmie VELUX, który czuwał na przebiegiem konkursu.

Emocjonującą rywalizację, relacjonował na żywo znany prezenter radiowy i telewizyjny, Filip Chajzer.

Firma VELUX, jako Złoty Partner Reprezentacji Młodych Dekarzy oraz Złoty Partner Mistrzostw aktywnie zaangażowała się w organizację i finansowanie Mistrzostw. Dla gości przygotowała unikalne stoisko, które w ciągu zaledwie trzech dni przyciągnęło tłumy gości  dekarzy, architektów i przedstawicieli branży budowalnej. Odwiedzający mogli na żywo zobaczyć innowacyjne produkty firmy, m.in.: balkon dachowy Cabrio i okna do płaskiego dachu. Nie brakowało także atrakcji: konkursów z cennymi nagrodami, możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia w fotobudce i multimedialnych zabaw.

Firma VELUX od lat wspiera dekarzy w ich codziennej pracy i rozwoju biznesu, dlatego nie mogło nas zabraknąć na Mistrzostwach.  Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Takie spotkania są dla nas niezwykle inspirujące – ogromnie cenimy wiedzę i doświadczenie dekarzy, dzięki którym stale możemy ulepszać swoje produkty i przygotowywać ofertę dopasowaną do ich potrzeb
- zaznaczył Krzysztof Wypych, dyrektor sprzedaży w firmie VELUX

Organizatorem 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Dekarzy (IFD).

Informacje o Grupie VELUX

Informacje o Grupie VELUX

Od 75 lat Grupa VELUX dzięki swoim produktom poprawia warunki życia ludzi w budynkach, umożliwiając lepszy dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz system doświetleń modułowych, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Grupa VELUX działa globalnie – posiada przedstawicielstwa handlowe w ponad 40 państwach, zatrudnia około 9500 pracowników. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego większościowym udziałowcem są Fundacje VELUX oraz rodzina założyciela. Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł. Zatrudniają ponad 4250 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 309 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 28 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 107 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki. Więcej informacji na www.velux.pl.