Warszawa,
07
stycznia
2008
|
00:00
Europe/Amsterdam

Dekarze poszukiwani

W związku z niedoborem wykwalifikowanych pracowników w sektorze usług budowlanych firma VELUX Polska rozpoczyna ogólnopolski cykl szkoleń w zakresie montażu okien połaciowych.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy, w całej Polsce, zostaną przeprowadzone szkolenia dla ponad 900 dekarzy.

Przewaga popytu nad podażą usług budowlanych była ważną przyczyną wzrostu ich kosztów w minionym roku. Według danych GUS przeciętne wynagrodzenie w budownictwie w pierwszych trzech kwartałach 2007 roku wzrosło - w stosunku do tego samego okresu roku 2006 - o 18 %[1]. „Mimo wzrostu zarobków, znalezienie wykonawców nadal stanowi problem. Firma VELUX Polska chce wyjść inwestorom i osobom budującym domy na przeciw. Dzięki planowanemu cyklowi szkoleń na polskim rynku zwiększy się liczba wykwalifikowanych dekarzy.” – powiedziała Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska.

Kursy będą odbywać się w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Szkolenia przeznaczone są dla pracowników firm budowlanych, którzy nie mają doświadczenia w montażu okien do poddaszy marki VELUX. Jednodniowe szkolenie będzie złożone z krótkiego wykładu i ćwiczeń praktycznych w małych grupach. Organizator zapewnia profesjonalne wyposażenie stanowisk pracy, a każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia otrzyma certyfikat montażysty okien do poddaszy VELUX.

Więcej szczegółów na temat szkoleń na stronie internetowej www.velux-dekarze.pl. Zapisy pod numerem telefonu (22) 33 77 000.

[1] Według raportu GUS „ZATRUDNIENIE I WYNAGRODZENIA W GOSPODARCE NARODOWEJ W I-III KWARTALE 2007 R. Tabela Nr 15

Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Kamińska
Koordynator PR, VELUX Polska
Telefon: (+48 22) 337 70 53
Tel. komórkowy: (+48) 502 410 414
E-mail: agnieszka.kaminska@velux.com