Warszawa,
04
kwietnia
2012
|
00:00
Europe/Amsterdam

Biegacze na rzecz zdrowia mieszkańców

Podsumowanie

Pracownicy fabryki VELUX zdecydowali o przekazaniu wsparcia charytatywnego dla „Fundacji na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie”. Wysokość dotacji zależy od liczby uczestników „Biegu Europejskiego”, który odbędzie się już 14 kwietnia br. w Gnieźnie.

Fundacja pracownicza firmy VELUX przekaże kwotę 10 złotych dla gnieźnieńskiej Fundacji za każdego biegacza.
Pracownicy VELUX sami zgłaszali propozycję przedsięwzięć wymagających wsparcia w regionie. Na tej podstawie powstała lista organizacji i projektów, która została poddana powszechnemu głosowaniu w firmie. Decyzją pracowników VELUX pomoc otrzyma „Fundacja na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie” prowadząca Hospicjum Domowe dla dorosłych i dzieci, a pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla chorych oraz na podopiecznych Fundacji.
 
„Wybór projektu, na realizację którego przekażemy fundusze nie był łatwy ponieważ w naszym regionie jest wiele podmiotów potrzebujących wsparcia. Oddaliśmy głos pracownikom, którzy pochodzą z Gniezna i okolic i najlepiej znają lokalne potrzeby. Możliwość pomocy przynosi nam ogromną satysfakcję, którą z pewnością odczują wszyscy, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji „Biegu Europejskiego”, do czego gorąco namawiam” – powiedział Jerzy Pęczak, Dyrektor fabryki okien VELUX w Gnieźnie.
 
„Bardzo się cieszymy, że VELUX wystąpił z tak szczytną inicjatywą. Jesteśmy wdzięczni pracownikom firmy oraz wszystkim uczestnikom tegorocznego „Biegu Europejskiego” za ich pomoc. Dzięki niej będziemy mogli zakupić niezbędny sprzęt medyczny” – powiedziała Iwona Olesińska, Dyrektor Fundacji na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie”.
 
„Już w tej chwili do Biegu zgłosiły się 824 osoby, w tym roku liczymy na rekord frekwencji, dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że biegacze z całej Polski i zagranicy, wesprą szczytny cel, ważny dla mieszkańców Gniezna.” – powiedział Andrzej Krzyścin, organizator Biegu w Gnieźnie.
 
Inicjatywa wsparcia lokalnej społeczności to szczególny sposób uczczenia przez VELUX 10. edycji „Biegu Europejskiego”, który firma sponsoruje od wielu lat. Działalność charytatywna jest istotną częścią misji firmy VELUX. Od 2004 roku  tej fundacje charytatywne firmy VELUX przekazały w Polsce dotację na łączną kwotę ponad 34 mln zł. Fundacja pracownicza VELUX co roku wspiera osoby zatrudnione w fabryce VELUX w Gnieźnie i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, a także pomaga w edukacji ich dzieci.
 
„Fundacja na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie” powstała w 1991 roku. Jej celem jest wspieranie bieżącej działalności oraz rozwój gnieźnieńskiego lecznictwa. Fundacja jest założycielem Zakładu Paliatywnej Opieki Zdrowotnej i Rehabilitacji w Gnieźnie, który prowadzi Hospicjum Domowe dla dorosłych i dzieci, Pielęgniarską Opiekę Długoterminową Domową oraz Gabinet Rehabilitacji.
 
Photo: Organizator Biegu, Klub Sportowy ALTOM.