Warszawa,
22
stycznia
2008
|
00:00
Europe/Amsterdam

Biała piękność wśród okien

Od lutego br. szeroka oferta firmy VELUX wzbogaci się o nowoczesne uchylno-obrotowe okno GHU.

Jest ono wykonane w unikalnej technologii, opatentowanej przez VELUX, polegającej na pokrywaniu drewna odpornym i trwałym poliuretanem. Biała gładka powierzchnia okna jest niezwykle odporna na wilgoć, a także bardzo łatwa do utrzymania w czystości.

Nowe białe okna to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń aranżowanych w nowoczesnym, „sterylnym” stylu. Okno uchylno-obrotowe GHU posiada podwójny system otwierania. Przy pomocy uchwytu umieszczonego w górnej części skrzydła otwiera się obrotowo do mycia lub wietrzenia, natomiast za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła łatwo uchyla się do kąta 30o. Skrzydło możemy zatrzymać w jednej z trzech pozycji i swobodnie się wyjrzeć przez okno. Aby okno było w pełni funkcjonalne powinno być zainstalowane na właściwej wysokości - dolna krawędź okna nie powinna być wyżej niż 120 cm od podłogi. Okno uchylno-obrotowe GHU można instalować w dachach o kącie nachylenia od 15o do 55o, ale optymalny dla tego rodzaju okien jest 30o-40o kąt nachylenia.

Okno wyposażone jest w energooszczędny pakiet szybowy, pozwalający na zminimalizowanie utraty ciepła w domu. Wydajna klapa wentylacyjna z filtrem powietrza może wpuścić w ciągu godziny nawet do 49 m3 powietrza. W oknie GHU drewno klejone warstwowo pokryte jest grubą warstwą poliuretanu, który jest twardym i wytrzymałym materiałem, odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką wilgotność. Poliuretan pokryty został białą farbą, a narożniki okna wzmocniono wewnętrznymi stalowymi kształtownikami.

Okno VELUX GHU można łączyć w dowolne zestawy z innymi oknami z tej samej linii: oknem obrotowym VELUX GGU i oknem uchylno-obrotowym VELUX GPU. Dodatkowo produkt może być łatwo instalowany z nieotwieranymi elementami doświetlającymi, jak VELUX GIU, montowanymi poniżej okna pod tym samym kątem, co okno zainstalowane powyżej. Kolejną nowością jest również nieotwierane okno kolankowe VIU wykonane w tej samej technologii.

Uchylno-obrotowe okno GHU zostało fabrycznie wyposażone w zaczepy montażowe do rolet i żaluzji, a specjalnie do tej serii okien VELUX oferuje rolety z prowadnicami w kolorze białym.
 
Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Kamińska
Telefon: (+48 22) 337 70 53
Tel. komórkowy: (+48) 502 410 414
Fax: (+48 22) 337 00 75
E-mail: agnieszka.kaminska@velux.com